mebleportal
5 5 65

Umeblowanie salonu – kilka porad przed rozpoczęciem aranżacji

Umeblowanie salonu – kilka porad przed rozpoczęciem aranżacji

Dekorowanie i umeblowanie pomieszczeń mieszkalnych to niezwykle wymagające zadanie. W jego trakcie musimy poświęcić duże ilości energii, wolnego czasu, a często także środków finansowych, by osiągnąć upragniony efekt. Mimo to warto dołożyć starań, by nasze własne lokum odpowiadało naszym oczekiwaniom. Szczególnie wymagającym pomieszczeniem jest salon – w którym będziemy spędzać czas wolny, przyjmować gości oraz przesiadywać z rodziną. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się – o jakich meblach do salonu nie można zapomnieć oraz na co zwrócić uwagę w czasie przeglądania dostępnych.

Salon i jego umeblowanie – jak się za to zabrać?

 

Nad projektem i funkcjonalnością salonu warto się zastanowić już na etapie wyboru projektu domu lub zakupu mieszkania. Salon to pomieszczenie szczególne na tle pozostałych. Spędzamy w nim dużo czasu w ciągu dnia, relaksujemy się, przyjmujemy wizyty znajomych oraz po prostu – cieszymy się czasem wolnym. Salon powinien więc pełnić zarówno funkcje praktyczne – być pomieszczeniem odpowiednio wyposażonym i ergonomicznie urządzonym – jak i estetyczne. Do tych ostatnich zaliczyć należy przede wszystkim oddziaływanie na samopoczucie osób przebywających w środku; oczywiście – efekt taki możemy uzyskać za pomocą odpowiedniej aranżacji i umeblowania.

Umeblowanie salonu należy więc rozpocząć od ustalenia najbardziej podstawowych kwestii. Ile osób będzie regularnie korzystać z salonu? Jakiego rodzaju czynności będą w nim wykonywane? Czy będziemy przyjmować wizyty gości? Oraz kluczowe – jakie meble będą nam w tym celu potrzebne.

Zacznijmy od siedzisk. Do wyboru mamy różnorodne opcje – sofy, pufy, wersalki, narożniki, krzesła, fotele. Standardowy wybór to 1+2, czyli – wybór jednego dużego siedziska i dwóch mniejszych. Jeśli salon będzie również pełnił funkcję sypialni (będą w nim spać domownicy lub odwiedzający nas goście) warto wybrać wersalkę, która po rozłożeniu zamieni się w łóżko. Jeśli brakuje ci przestrzeni do przechowywania różnych obiektów – pufy ze schowkiem w środku będą wyborem idealnym.

 

Blaty, regały, szafki pod telewizor – do wyboru do koloru

Wśród najważniejszych mebli wymienić należy także blaty – czyli stoły, stoliki i ławy, których w żadnym salonie nie powinno zabraknąć. W zależności od ilości domowników oraz częstotliwości korzystania z salonu – powinniśmy wybrać większy lub mniejszy blat. Ława to rozwiązanie dedykowane dla osób często przyjmujących gości. Szczególnym typem blatu są stoły rozkładane, które można dopasować do akuratnej okazji – obiadu w gronie rodziny lub prywatnego spotkania przy kawie.

Regały i szafki to meble przeznaczone do przechowywania różnego typu obiektów. Ponieważ w salonie przyjmujemy gości – meble te powinny dysponować estetycznym frontem lub atrakcyjną dla oczu konstrukcją. Warto sięgać po meble z nieosłoniętymi szafkami i regałami, na których będziemy mogli eksponować różnego typu ozdoby, pamiątki rodzinne, zdjęcia.

Szafki pod telewizor to szczególny rodzaj mebli. Ich zastosowanie jest proste – służą jako podstawa pod telewizor oraz organizer do przechowywania obiektów wykorzystywanych w obsłudze telewizji. Najczęściej, są to meble dość szerokie i niezbyt głębokie, dzięki czemu – idealnie nadają się do przechowywania książek, czasopism, płyt, odtwarza DVD, konsoli do gier oraz licznych innych.

Gotowe zestawy mebli do salonu to rozwiązanie dedykowane dla tych, którzy poszukują sprawdzonych i atrakcyjnych rozwiązań. Najczęściej, składają się z mebli zaliczanych do kategorii wymienionych wyżej, które zostały dobrane pod kątem ich wzajemnego oddziaływania estetycznego. Szczególnie polecamy zapoznać się z ofertą MebleZaGrosze, dysponującą atrakcyjnymi zestawami do urządzania salonu: https://www.meblezagrosze.pl/salon,326.html.

fot. materiały prasowe

Dołącz do dyskusji