mebleportal
5 5 45

Urządzanie salonu – salon dla całej rodziny

Urządzanie salonu – salon dla całej rodziny

Salon musi być otwarty na wszystkich domowników. Powinien stanowić przestrzeń, w której każdy znajdzie przyjazny kąt dedykowany swoim indywidualnym potrzebom, ale i miejsce, gdzie wszyscy razem będą mogli spędzać czas. O czym zatem pamiętać przy urządzaniu salonu, aby był on przyjazny zarówno dla mniejszych jaki i większych członków rodziny?

Urządzanie salonu – przede wszystkim bezpieczeństwo
 
Jednym z najważniejszych kryteriów przy urządzaniu salonu są kwestie bezpieczeństwa. Nie możemy pozwolić, aby przestrzeń ta w jakikolwiek ograniczała swobodę codziennego użytkowania, szczególnie jeśli w domu przebywają małe dzieci. Planując urządzanie salonu, należy jest unikać elementów takich jak ostre krawędzie mebli czy szklane blaty, które mogą okazać się niebezpieczne podczas zabawy. Pamiętajmy, że nawet szkło hartowane w przypadku rozbicia rozpadnie się na wiele kawałków, które mogą stanowić zagrożenie.

Urządanie_salonu_4.jpg

Urządzanie salonu, z którego korzystać będą dzieci powinno bazować na meblach wykonanych z surowców naturalnych, np. drewna. Jest ono ekologiczne, bezpieczne dla zdrowia, dodatkowo ciepłe w dotyku i wprowadza do wnętrz przytulną atmosferę.W salonie użytkowanym m.in. przez dzieci sprawdzą się również stoliki obite miękką tkaniną. 
 
Urządzanie salonu – meble dostosowane do małych użytkowników
 
Poza standardowymi meblami, z których korzystać będą wszyscy, warto przy urządzaniu salonu uwzględnić też meble w mniejszym rozmiarze specjalnie dla dzieci. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu dziecko poczuje się wyróżnione. Ponadto mniejsze meble umożliwią maluchowi zachowywanie odpowiedniej postawy ciała i podniosą jego komfort korzystania z salonu.  
 
Urządzanie salonu – zabawa z kolorami i wzorami
 
Urządzanie salonu dla całej rodziny może uwzględniać eksperymenty kolorystyczne czy deseniowe. Dzieci niechętnie bowiem spędzają czas w monotonnym wnętrzu. Aranżujmy salon tak, aby był żywy i świeży. Dzięki temu będzie on poprawiał samopoczucie wszystkim domownikom i zachęcał do wspólnego spędzania w nim czasu.

Urządzanie_salonu_2.jpg

Rezygnacja z jasnej, minimalistycznej kolorystyki przy urządzaniu salonu będzie miało również praktyczne zalety – białe ściany czy meble, szczególnie te tapicerowane są trudne w utrzymaniu w czystości. Wybierajmy zatem meble wypoczynkowe w nieco ciemniejszych odcieniach, pokryte materiałami, które będzie można wyprać.


Polecamy:

 

Urządzanie_salonu.jpg
Fot. Sofa pokryta tapicerką Aquaclean, która umożliwia usunięcie z niej plam wyłącznie za pomocą wody i ściereczki.  

Dołącz do dyskusji