mebleportal
5 5 36

Wady i zalety ciemnego AGD w kuchni

Czarne AGD coraz odważniej wkracza do aranżacji kuchennych – nie tylko w postaci małych urządzeń, takich jak mikrofala czy ekspres do kawy, ale również piekarników i lodówek. Sprzęty  w tym kolorze pasują zarówno do wnętrz w stylistyce black&white, jak i tych z ciemnymi meblami. Zanim jednak kupisz ciemne AGD, poznaj jego wady i zalety. 

Wady_i_zalety_ciemnego_AGD_do_kuchni.jpg

Zalety ciemnego AGD

Elegancki i ponadczasowy wygląd. Czerń jest bardzo elegancka, dzięki czemu ciemne urządzenia prezentują się stylowo i dodają kuchni szyku. Świetnie sprawdzają się jako harmonijne dopełnienie eleganckich mebli, np. w połysku. Czarne AGD dobrze wpisuje się również w najmodniejsze trendy aranżacyjne – mianowicie w kolekcja czołowych producentów mebli kuchennych z Niemiec i Włoch dominują kuchnie utrzymane w ciemnej kolorystyce.
 
Szeroki wybór. Na rynku bez trudu znajdziemy ciemne AGD dedykowane zarówno nowoczesnym, jak i klasycznym aranżacjom. Bardzo ciekawie prezentują się szczególnie stylizowane urządzenia w czarnej kolorystyce.
 
Oryginalność. Mimo tego, że coraz więcej producentów wprowadza do swojej oferty ciemne AGD, to nadal jest ono rzadziej spotykane w aranżacjach niż ich białe i stalowe odpowiedniki. Z tego względu lodówka, piekarnik czy okap w czarnej obudowie dodadzą kuchni oryginalności i szczypty ekstrawagancji.
 

Wady ciemnego AGD

Trudność w utrzymaniu w czystości. Każdy posiadacz ciemnych mebli wie, że odznacza się na nich niemal każdy pyłek i drobinki kurzu. Nie inaczej jest z czarnym AGD. Do tego dochodzą jeszcze odciski palców, o które w przypadku lodówki czy piekarnika nie trudno. Decydując się więc na tę barwę w kuchni, warto zastanowić się nad jej matową wersją. Będzie ona łatwiejsza w utrzymaniu niż powierzchnia błyszcząca.
 
 
Ciemny kolor optycznie zmniejsza wnętrze. Ciemne kuchnie, w tym ciemne AGD, są coraz bardziej modne, ale jednak ten wariant kolorystyczny nie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Ciemny total-look będzie dobrze prezentował się tylko w dużych i dobrze oświetlonych wnętrzach. Jeżeli marzysz o czarnym AGD, ale zarazem masz niewielką kuchnię, możesz postawić na ponadczasową kolorystykę black&white. Białe meble i jasne ściany będą elegancko komponować się z ciemną lodówką, okapem czy kuchenką a zarazem wpiszą się w wymagania małego wnętrza.
 
 
Ciemne AGD nie pasuje do każdego koloru mebli. Ciemne AGD będzie nam trudniej dopasować do już posiadanych mebli kuchennych, ponieważ nie każdy kolor zabudowy dobrze komponuje się z czernią. Wybierając sprzęt w tym kolorze, najlepiej zrobić to przy gruntownym remoncie lub aranżacji nowego pomieszczenia.

źródło: informacja prasowa Freegia
11.10.2016

Polecamy:

Dołącz do dyskusji