mebleportal
5 5 50

Witryna sosnowa – klasyczny i funkcjonalny mebel

Witryna sosnowa – klasyczny i funkcjonalny mebel

Witryna wykonana z litego drewna sosnowego to mebel, który ma praktyczne zastosowanie w salonie, jadalni czy nawet sypialni i jest elementem niezwykle stylowym, jeśli chodzi o aranżację wnętrza. Poza tym przeszklone fronty pozwalają na ekspozycję naszych domowych skarbów, którymi chcemy się pochwalić.

Drewniana witryna sosnowa to klasyka sama w sobie. W całości wykonana z naturalnego drewna jest meblem, który wyróżnia duża wytrzymałość. A przeszklone fronty drzwiczek dodają witrynie pewnej lekkości. Witryna drewniana to nie tylko mebel stylowy, ale pozwalający na łatwe utrzymanie porządku.

 

Witryny drewniane – w czym tkwi ich moc

 

Mebel wykonany z drewna to klasyka sama w sobie i… duża wytrzymałość. A jeśli jego forma nawiązuje do najlepszych sprawdzonych wzorców, to możemy mieć pewność, że stanie się on kluczowym elementem aranżacyjnym mieszkania. Witryna drewniana właśnie do takich mebli należy. Pojawiła się w epoce klasycyzmu na dworze Ludwika XVI i przetrwała do tej pory poddawana różnym delikatnym modyfikacjom. Jeśli chodzi o formę mebla, to najbardziej popularna jest taka, w której w górnych drzwiczkach umieszczone są szyby pozwalające na ekspozycję przechowywanych w witrynie rzeczy – zastawy czy innych skarbów, którymi chcemy się pochwalić, a na dole umieszczone są szuflady. Mebel z funkcjonalnymi szufladami pozwala na to, by schować rzeczy, które niekoniecznie powinny leżeć na widoku. Nie bez znaczenia są też w przypadku tego mebla wszystkie zalety, jakimi wykazują się meble wykonane z drewna. Są po prostu w dobrym guście, odznaczają się trwałością i dużą wytrzymałością. Poza tym łatwo jest je konserwować i znakomicie sprawdzają się, gdy na przykład któryś z domowników jest alergikiem. Meble drewniane wykonane z sosny to szereg dodatkowych zalet. O nich w dalszej części artykułu.

 

Witryny sosnowe – klasyka najwyższej jakości

 

Meble sosnowe (jak w przypadku witryn – z oszklonymi drzwiami) na pewno zachwycają naturalnym jasnym wybarwieniem i bogatym usłojeniem. Poza tym w górnych drzwiach umieszczone szyby dodają witrynie dodatkowej lekkości, z której i tak słyną meble sosnowe. Dzięki tym wszystkim cechom witryna sosnowa będzie pasowała do pomieszczeń w wielu stylach i o wielu funkcjach. Do zalet drewna sosnowego należy dodać jeszcze to, że są mniej podatne na osadzanie się na nich kurzu i regulują wilgotność w pomieszczeniach. Sosnowe meble są też mało podatne na uszkodzenia mechaniczne. Niewątpliwą zaletą mebli wykonanych z drewna sosnowego jest ich bardzo przystępna cena – a jakość takich mebli jest naprawdę wysoka. Witryna sosnowa doda uroku i sprawi, że nawet mały metraż mieszkania będzie rozsądnie zagospodarowany.

Meble sosnowe to inwestycja, która zachwyci nie tylko nasze oko, ale i portfel.

Dołącz do dyskusji