mebleportal
5 5 46

Wygoda i szyk – wszystko o toaletce w sypialni

Wygoda i szyk – wszystko o toaletce w sypialni

Toaletka umiejscowiona w sypialni przeżywa renesans popularności. To modny i praktyczny dodatek w pomieszczeniu sypialnianym. Przedstawiamy najmodniejsze modele toaletek pasujące zarówno do pomieszczeń klasycznych, jak i nowoczesnych.

W wieku XVII toaletką nazywano mały stolik o co najmniej dwóch szufladach i lustrze. Prawdziwą popularność mebel ten zdobył jednak dopiero wiek później. W XVIII stuleciu toaletka często łączona była z sekretarzykiem, dlatego miała duży blat, więcej szuflad oraz większe niż dotychczas lustro, które często składało się z trzech części (centralnej i dwóch bocznych nachylonych do środka pod odpowiednim kątem).
Dziś, pomimo upływu tylu lat, toaletka została odkryta na nowo. Wiele osób, które dotąd nie doceniały tego mebla, teraz bez niego nie wyobraża sobie sypialni. Toaletka powinna zostać ustawiona w najjaśniejszym punkcie pokoju. Wówczas umożliwi bardzo wygodne i perfekcyjne wykonanie makijażu. Jej schowki i szufladki pozwolą na estetyczne i praktyczne przechowywanie najpotrzebniejszych kosmetyków i przyborów do stylizacji fryzur. Blat toaletki pięknie prezentuje się, gdy dekorują go flakoniki z perfumami lub kosmetyki w eleganckich opakowaniach. Jest to bardzo funkcjonalny mebel, dzięki któremu każda sypialnia stanie się wygodniejsza i piękniejsza.
 

Najmodniejsze modele toaletek

                 Toleatka do sypialni matrix asmeble.pl

Toaletka nie musi mieć staromodnego wyglądu. Może być meblem bardzo nowoczesnym. Ciemne drewno w połączeniu ze srebrnymi elementami to bardzo nowoczesny i modny pomysł na udekorowanie sypialni. Toaletka utrzymana w tym stylu wyposażona jest w duże lustro oraz cztery pojemne szuflady. Najwygodniej korzysta się z niej, siedząc na skórzanej jasnej pufie, która również doda uroku sypialnianemu wnętrzu. 

                  Toaletka do sypialni Amanda 

Zupełnie innym rodzajem jest toaletka metalowa. Mebel ten posiada cienkie ozdobnie modelowane nóżki, szklany blat oraz lustro o regulowanym kącie nachylenia, które można ustawiać dowolnie, według swoich potrzeb. Minusem tego rodzaju toaletki jest brak szufladek. Tego rodzaju mebel doda niezwykłego uroku każdej sypialni.

                Toaletka do sypialni grandluxuryplaza.pl

Najbardziej popularny typ toaletki sypialnianej czyli bogato rzeźbiona, klasyczna drewniana wersja. Ozdobą tego typu toaletki będą stylizowane precjoza i dodatki: lampka, ozdobne pudełko na drobiazgi lub lusterko w dekoracyjnej ramce. Pojemne szuflady umożliwią przechowanie kosmetyków i akcesoriów niezbędnych w wykonaniu codziennego makijażu.  
  

Dołącz do dyskusji