mebleportal
5 5 43

Żaluzje drewniane – piękne i funkcjonalne

Żaluzje drewniane – piękne i funkcjonalne

Żaluzje drewniane zdobywają coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Żaluzje drewniane to doskonały sposób zarówno na dekorację, jak i osłonę okien. Dzięki temu, że żaluzje drewniane są wykonane z materiału naturalnego, stanowią elegancki i stylowy dodatek.

Żaluzje drewniane dają wyjątkowy efekt dekoracyjny w pomieszczeniach urządzonych w różnym stylu. Świetnie pasują do stylu skandynawskiego, rustykalnego, a także loftowego. W zależności od wybranej kolorystyki, sprawdzą się w jasnych, nowoczesnych wnętrzach lub bardziej tradycyjnych. Co sprawia, że żaluzje drewniane są tak popularne? Przede wszystkim wyjątkowe walory dekoracyjne, naturalne pochodzenia materiału oraz duża funkcjonalność. To wszystko sprawia, że żaluzje drewniane goszczą w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur. Żaluzje drewniane doskonale współgrają w najnowocześniejszymi trendami aranżacji wnętrz. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej, a żaluzje drewniane nie będą miały przed Tobą tajemnic. W tekście znajdziesz kompleksowe omówienie różnych rodzajów żaluzji wykonanych z drewna, a także ich zastosowania.

 

Żaluzje drewniane – rodzaje

Na rynku dostępne są różne rodzaje żaluzji drewnianych. Standardowe wymiary lameli to 25 i 50 milimetrów. Te mniejsze doskonale sprawdzają się do zamontowania w świetle szyby lub ramie okiennej. Z kolei lamele 50 mm wykorzystywane są do osłonięcia większych powierzchni. Możesz także zamówić żaluzje drewniane na specjalne zamówienie, jeśli interesuje Cię nietypowy wymiar. Taką opcję daje na przykład sklep familyrollo.pl. Żaluzje drewniane mają zróżnicowaną kolorystykę. Dostępne są w wielu barwach, od jasnego do bardzo ciemnego drewna. Różnią się także sposobem montażu – do ramy okna lub do ściany. Żaluzje drewniane doskonale pasują do domów, mieszkań i pomieszczeń biurowych. Nadają przytulności, a jednocześnie są bardzo eleganckie i modne. Jeśli lubisz klasyczne wnętrza z nutką nowoczesności, warto pomyśleć o żaluzjach drewnianych.

Z czego dokładnie są wykonane drewniane żaluzje?

Zastanawiasz się, z czego dokładnie wykonane są żaluzje drewniane? Robi się je z drewna Basswood, czyli lipy i bambusa. Naturalny, szlachetny surowiec idealnie wpisuje się w gusta najbardziej wymagających i wybrednych klientów. Drewno jest pięknym, uniwersalnym materiałem. Jest ponadczasowe – nigdy nie wychodzi z mody. Dzięki temu żaluzje drewniane są ozdobą każdego wnętrza, niezależnie od tego, czy jest utrzymane w bardziej nowoczesnym, czy tradycyjnym stylu. Wnęka okienna osłonięta żaluzją wykonaną z drewna zyskuje naturalne piękno.

Jak wybrać kolorystykę żaluzji drewnianych?

Kolorystykę żaluzji warto wybrać w taki sposób, żeby pasowała do wystroju całego pomieszczenia i koloru ściany. Żaluzje bambusowe mogą być w kolorze ściany lub kontrastującym. Jasne pomogą rozświetlić pomieszczenie i optycznie powiększyć. Z kolei ciemne nadadzą wyjątkowej elegancji. Żaluzje montowane są do ramy okiennej lub do ściany. Pozwala to idealnie dopasować żaluzje do indywidualnych potrzeb.

Zalety żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane pełnią funkcję dekoracyjną i praktyczną. Chronią pomieszczenie przed nagrzewaniem się i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrzną. Pomogą także zaciemnić pomieszczenie. Pozwalają na precyzyjną regulację ilości światła, które wpada do wnętrza, bez konieczności podnoszenia żaluzji.

 

Dołącz do dyskusji