mebleportal
5 5 23

Urządzamy domowe biuro

Biuro w domu to nie lada wyzwanie. Z jednej strony cechy biura nie mogą zdeterminować jakości estetycznej całego mieszkania – przecież nikt nie chce mieszkać w miejscu pracy – z drugiej gabinet w domu musi nadal zachowywać wszystkie niezbędne elementy optymalnego środowiska pracy. Jak zatem urządzić funkcjonalne i estetyczne biuro w domu ? 

       Domowe biuro

Biurko w domowym gabinecie

Biurko jako element domowego biura pełni kluczową rolę. Musi być ono odpowiednio duże, by zmieściło wszystkie rzeczy konieczne nam do pracy, musimy móc wygodnie postawić na nim nie tylko komputer – musi dysponować ono takim blatem, abyśmy mogli swobodnie napisać coś ręcznie. 
Ważne jednak – zwróćmy na to uwagę – by nasze biurko do pracy nie miało zbyt głębokich obszernych szuflad, czy głębokich wnęk szafkowych. Takie ukryte w biurku pojemności sprzyjają natychmiastowemu bałaganowi, co niestety skutecznie będzie nam przeszkadzało w pracy. Biurko do pracy powinno mieć liczne szuflady, ale za to dosyć płytkie i wąskie. W ten sposób będziemy przechowywać w nim rzeczy prawdziwie niezbędne, które na pewno będą miały swoje stałe miejsce, więc nie zapomnimy, gdzie leżą, no i zapanujemy nad tworzącym się niepotrzebnie i „z niczego” bałaganem.

Wygodne krzesło do pracy 

Drugim ważnym elementem domowego biura jest wygodne krzesło lub fotel. Gdy biuro urządzamy w domu, kuszą nowoczesne krzesła o pięknych liniach, jednak polecamy w tym przypadku zakup fotela na kółkach. Powinien być on dopsowany do gabarytów jego użytkownika, odpowiednio profilowany i wygodny. Bardziej stacjonarne, nieruchome krzesła nie sprawdzają się niestety w przestrzeniach biurowych i nie łudźmy się, że w naszym domowym biurze będzie inaczej. Porzućmy zakusy na krzesła bez kółek i postawmy tu na pragmatyzm – warto.

Miejscach siedzących dla kontrahentów

Koniecznie pomyślmy także o miejscach siedzących dla klientów czy kontrahentów, którzy będą nas w domowym biurze odwiedzać. Czasami trzeba wspólnie pochylić się nad komputerem, by obejrzeć jakiś projekt – wtedy miejsca siedzące dla gości pełnią nieocenioną rolę. Aranżowanie ich w biegu lub zaglądanie do monitora przez cudze ramię nigdy nie wypada dobrze i staje się źródłem niesmaku, niechęci do prowadzenia wspólnych interesów. 

Oświetlenie i dodatkowe regały w domowym biurze 

Nie wolno nam zapomnieć o dobrym oświetleniu w naszym domowym biurze. Biurko ustawiamy zawsze blisko okna – przodem do okna, gdy jest taka możliwość, lub ewentualnie bokiem. Oprócz tego rzecz jasna niezbędne będzie sztuczne, dobrze przemyślane oświetlenie – w przypadku biurka koniecznie powinno zostać ono wyposażone w kierunkowe oświetlenie, padające z lewej strony, kiedy jesteśmy praworęczni. 
Równie ważną sprawą, o której powinniśmy pomyśleć, są dodatkowe regały na dokumenty. Dodatkowe miejsce na nasze dokumenty pomoże w utrzymaniu biurowego ładu, o którym powinniśmy pamiętać szczególnie wówczas, gdy pracujemy w domu. 

Dołącz do dyskusji