mebleportal
5 5 36

Aranżacje wnętrz z warstwą betonu

Aranżacje wnętrz z warstwą betonu

Fot. www.home-designing.com

Jednym z najnowszych trendów w dziedzinie aranżacji wnętrz jest wykańczanie wnetrz mieszkalnych warstwą surowego betonu. Rozwiązanie to idealnie wkomponuje się w stylistykę wnętrz loftowych i industrialnych. 

O popularności betonu świadczy przede wszystkim używanie go do produkcji frontów mebli oraz do w wykańczania dużych powierzchni w wnętrzach mieszkalnych. Trendem są okładziny betonowe, płytki (nawet z efektem chropowatej ściany), farby strukturalne, fototapety i tapety 3D imitujące beton. Materiał ten służy także do produkcji elementów dekoracji lamp czy zegarów. Związane jest to z popularnością industrialnego designu. Osoby zafascynowane wnętrzami poprzemysłowymi coraz częściej szukają rozwiązań, które uzupełnią surową stylistykę wnętrz loftowych.

Fronty betonowe
Fot. Betonowe fronty szafy firmy Raumplus.

Beton świetnie komponuje się z drewnem. Ten wdzięczny dla projektantów materiał często łączony jest z elementami drewnianymi między innymi przy realizacji blatów kuchennych, szaf czy paneli kuchennych. Połączenie tych dwóch materiałów może posłużyć do aranżacji całych pomieszczeń. Świetnie sprawdzi się szczególnie w projektowaniu łazienki.

Jedną z firm produkujących betonowe fronty jest Raumplus, specjalizująca się w dziedzinie systemów do przechowywania i przedzielania pomieszczeń. W swojej ofercie posiadają zarówno fronty w kolorze naturalnym jak i antracytowym. Wśród faktur do wyboru są gładka, dedykowana osobom którym zależy na ciepłej i miłej w dotyku strukturze oraz postarzana i imitująca szalunek. Te ostatnie powstały z myślą o osobach, które pragną wystylizować swoje pomieszczenie na industrialne wnętrze.

Steininger Design
Fot. Kuchnia z betonu projektu Steininger Design.

Betonowe fronty mogą posłużyć do wykończenia zarówno drzwi garderoby w sypialni jak i mebli kuchennych czy łazienkowych. Materiał ten sprawdza się najlepiej na dużych powierzchniach. Struktura materiału nie wymaga stosowania spoiw, dzięki czemu powierzchnia frontu jest całkowicie gładka i jednolita. Impregnowana powierzchnia sprawia, że do tego typu frontów nie jest wymagana żadna dodatkowa konserwacja. Producent betonowych frontów zadbał o to aby jego produkt zachował ciepłą i miłą w dotyku strukturę.

3 komentarze
Aneta
18 lutego 2016, 17:41
0/0

Zgadzam się z Jarosławem. Beton cire czyli beton woskowany świetnie nadaje się na posadzki, do łazienek i właśnie na meble czy blat kuchenny. Takie meble będą wyglądały niepowtarzalnie i wyjątkowo. A jeśli ktoś uważa, że są zimne – to zawsze można wybrać ciepły kolor betonu np. brąz.

Lukasz
23 lutego 2015, 04:40
0/2
mAGADa33
6 lutego 2015, 17:05
1/1

Polecam płyty betonowe Luxum. To naturalny, bezkonkurencyjny beton na rynku .

Dołącz do dyskusji