mebleportal
5 5 43

Bekant – biurko, które zmienia wysokość

W ofercie marki IKEA pojawiło się biurko, przy którym można tradycyjnie siedzieć, albo stać. Naciśnięcie guzika uruchamia mechanizm teleskopowy zamontowany w nóżkach biurka, który może je podnieść do wysokości 125 cm. 


 

Rozwiązanie takie umożliwia swobodną pracę przy biurku na stojąco. Jest to wygodne kiedy pracujemy w ruchu przechodząc z jednej części gabinetu, albo biura do drugiej, ułatwia także wykonywanie rysunków technicznych. Regulowana wysokość blatu jest również dobrą alternatywą dla osób wysokich, którym trudno jest znaleźć odpowiednie biurko do pracy, albo kiedy przy jednym meblu okresowo pracują różne osoby. Jak dowodzą badania postawa stojąca zwiększa kreatywność i efektywność pracy. Natomiast zbyt długie siedzenie przy biurku może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie.
Biurko Bekant
Dostępne są różne kolory biurka Bekant, a głęboki blat zapewnia obszerną przestrzeń do pracy i pozwala siedzieć w odpowiedniej odległości do monitora. Pod blatem stołu umieszczono praktyczną siatkę do prowadzenia kabli. 

Biurka Bekant szwedzkiej marki wbijają się w coraz bardziej popularny trend projektowania mebli do pracy o zmiennej geometrii. U większości producentów jednak biurka takie są dość drogie, IKEA swoje oferuje w cenie od 2 499 zł. 

Źródło: www.ikea.com

Dołącz do dyskusji