mebleportal
5 5 25

Biurko na nogach żurawia

Innowacyjne biurko, którego wysokość blatu można regulować za pomocą elektrycznego silnika prezentuje firma ROL Ergo. 

Biurko Rol Ergo
Fot. Biurko na nogach żurwawia, ROL Ergo.

Wygoda to jeden z czynników, które najbardziej wpływają na efektywność pracy. Mechanizm, który zmienia wysokość biurka sprawia, że pracować można przy nim zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Nowe biurka ROL Ergo wspierają się na konstrukcji stelaży TRANA, które umożliwiają regulację wysokości, wykorzystując mechanizm ERGO Drive. Projekt stelaży wykonany został w Szwecji, a zainspirowany jest nogami żurawia (po szwedzku: Trana). Cała konstrukcja jest lekka i posiada nowoczesny wygląd, wszelkie kable zostały ukryte wewnątrz stelaża. Natomiast minimalna powierzchnia styczności z podłożem powoduje, że biuro jest łatwiejsze w utrzymaniu w czystości.

Biurka są także wyposażone w nowy lekki i energooszczędny panel sterujący.
 
Mechanizm ERGO Drive
 
To elektryczny silnik, który pozwala podnieść blat biurka do pozycji umożliwiającej pracę na stojąco. Skonstruowany jest tak, aby ruch obu kolumn stelaża był spójny, co zapobiega powstawaniu tarć niszczących materiał. Stelaż wraz z takim mechanizmem może stanowić podstawę dla biurek narożnych, podwójnych lub wieloosobowych.
 
Detektor kolizji
 
W celu uniknięcia zderzenia się z przeszkodą podczas opuszczania biurka, zostało ono wyposażone w specjalny system wykrywania kolizji – kiedy biurko natrafi na przeszkodę, mechanizm wyczuje opór i  podnosi je do wcześniej przyjętej pozycji. Obiekt znajdujący się pod biurkiem nie ulegnie uszkodzeniu, a sam silnik regulujący wysokość nie zostanie narażony na nadmierny wysiłek i zużycie.
 
Firma ROL ERGO  posiada 30 letnie doświadczenie w rozwiązaniach technologicznych, które pozwalają tworzyć ergonomiczne środowisko pracy. Jej specjalnością jest dostarczanie i produkcja stelaży z regulacją wysokości biurek i stołów.

ROL ERGO jest częścią ROL group, europejskiego lidera na rynku obróbki metali i dostawcy rozwiązań ekspozycyjnych dla handlu. 

Źródło: materiały prasowe.

Dołącz do dyskusji