mebleportal
5 5 46

W czym się wyraża nowoczesność piekarnika?

W czym się wyraża nowoczesność piekarnika?

Technologia tak szybko idzie do przodu, dlatego obecnie sprzęty AGD są jeszcze bardziej zmyślne niż kiedykolwiek i potrafią zaoferować dużo więcej niż klasyczne pralki, lodówki czy piekarniki. Co to znaczy „więcej”? Przede wszystkim chodzi tu o bardziej energooszczędne działanie oraz możliwość sterowania urządzeniem tak, aby jak najbardziej odpowiadało naszym preferencjom.

Nowoczesny design

Piękna obudowa to nie wszystko, ale nie da się ukryć, że w kuchni z pięknymi nowymi meblami stary i odrapany piekarnik nie prezentuje się zbyt dobrze. Współczesne kuchnie stawiają na odrębność płyty indukcyjnej od piekarnika, co ma bardzo wiele zalet. Dawniej stosowano niemal wyłącznie kuchenki gazowe z piekarnikiem, które jednak nie zawsze zdawały egzamin. Dziś można zamontować sobie płytę indukcyjną w dowolnym miejscu blatu, a piekarnik na wysokości wzroku, bez problemów ze schylaniem się do pieczonych potraw. W ten sposób piekarnik jest wyeksponowany – i musi dobrze wyglądać! Model Samsung NV75N5641RS to nie tylko funkcjonalny, ale i piękny piekarnik. Z pewnością odnajdzie swoje miejsce – podobnie jak współczesne piekarniki Bosch czy BEKO – w bardzo nowoczesnej, pięknej i zadbanej kuchni.

Pieczenie na dwa fronty!

W piekarnikach nowej generacji liczy się nie tylko wygląd i łatwy dostęp do wnętrza. Bardzo istotne jest również optymalne wykorzystanie energii elektrycznej poprzez specjalnie zaprojektowane wnętrze. Podwójna komora, jaką ma piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RS, pozwala piec dwie różne potrawy w dwóch różnych temperaturach lub używać tylko jednej z komór piekarnika, oszczędzając energię. Jest to bardzo oryginalna i ciekawa funkcja, która znacząco upraszcza korzystanie z piekarnika na wszelkie sposoby. Dotychczas osoba przygotowująca posiłki lub piekąca ciasta musiała planować wykorzystanie piekarnika najpierw do jednej potrawy, a następnie do drugiej. Dzięki funkcjonalnościom, jakie daje NV75N5641RS, można w bardzo wygodny sposób zaplanować pieczenie kilku potraw jednocześnie, i dzięki temu skracać czas przygotowania wieloskładnikowych potraw.

Nowoczesny, energooszczędny piekarnik

Klasa A+ piekarników dwukomorowych to bardzo ważny parametr, świadczący o dobrym wyborze sprzętu AGD do swojej kuchni. Niskie zużycie energii nie zmniejsza wcale jakości pieczenia. Dzięki funkcji termoobiegu gorące powietrze jest równomiernie rozprowadzane po całym wnętrzu piekarnika. Można zatem używać mniejszej temperatury, a doprowadzić swoje potrawy do odpowiedniego stanu w dość krótkim czasie. Energooszczędność, jaką mają piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N5641RS lub nowoczesne piekarniki BEKO albo Bosch, polega również na możliwości wykorzystania tylko jednej komory. Do ogrzania komory o małej pojemności potrzeba mniej energii i czasu. Dzięki temu proces pieczenia skraca się do absolutnego minimum wymaganego dla uzyskania obróbki termicznej potrawy.

Pełna kontrola na panelu LCD

Nowoczesność piekarnika wyraża się również w sposobie jego działania oraz sterowania nim. Jest to piekarnik elektryczny, dzięki czemu nie wymaga używania gazu i płomienia do ogrzania komory. Sterowanie następuje za pomocą wygodnych przycisków na panelu dotykowym, a wszelkie parametry pieczenia wyświetlają się na estetycznym ekranie LCD. To nie tylko ogromna wygoda użytkowania, ale również fantastyczny, nowoczesny design!

1 komentarz
beata
17 lipca 2019, 10:40
0/0

jeśli ktoś dużo korzysta z piekarnika, to uważam ze nie warto na nim oszczedzac. ja mam u siebie piekarnik z funkcją parowaru, ponieważ lubię zdrową kuchnię- sprawdza się doskonale.

Dołącz do dyskusji