mebleportal
5 5 40

Farba tablicowa we wnętrzu. Aranżacje

Farba tablicowa we wnętrzu. Aranżacje

Farba tablicowa dodaje wnętrzu niezobowiązującego charakteru i dziecięcej fantazji. Popularna „tablicówka” pozwala również stworzyć spersonalizowaną aranżację, która każdego dnia będzie mogła prezentować się inaczej. Farba tablicowa doskonale sprawdza się w pokoju dziecięcym, ale także w kuchni, przedpokoju czy przestrzeniach komercyjnych. 

Co to jest farba tablicowa? 

Farba tablicowa to rodzaj farby akrylowej, która pozwala uzyskać efekt tablicy szkolnej na malowanej powierzchni. Ma wysoką odporność na zmywanie, dlatego możemy po niej pisać kredą i wielokrotnie ją czyścić bez ryzyka wytarcia farby. Ponadto jest odporna na wilgoć i działanie wody, dzięki czemu sprawdzi się w kuchni i łazience
 
„Tablicówka” może mieć wykończenie matowe lub półmatowe oraz różną kolorystykę. Największą popularnością cieszy się czarny wariant, jednak paleta barw jest znacznie bardziej różnorodna.

Farba_tablicowa_w_aranżacji_2.jpg

Tablicówka w pokoju dzieci

Ile razy jako dzieci pomalowaliście kredkami ścianę pokoju lub, co najmniej, mieliście taki zamiar? Kreatywność najmłodszych domowników niekiedy może źle odbić się na stanie wnętrza, szczególnie kiedy nie wystarcza im kartka papieru i kredka. Naprzeciw potrzebom rodziców urządzających pokój dzieci wychodzą producenci materiałów wykończeniowych, oferując farby tablicowe. Możemy po nich wielokrotnie pisać i czyścić je, bez szkody dla koloru. Dla dzieci to doskonała forma zabawy. Musimy jednak liczyć się z tym, że podczas używania kredy powstaje pył, który może osadzać się na podłodze i meblach.
 
Farbą tablicową możemy pokryć nie tylko ściany, ale również meble. Blat biurka wykończony „tablicówką” stanie się prawdziwym polem do kreatywnych zabaw. 
 

Farba_tablicowa_w_aranżacjach_8.jpg

Szkolna tablica w kuchni

Farba tablicowa jest szczególnie chętnie wykorzystywana w kuchniach nowoczesnych. Ściana pokryta „tablicówką” stanowi ciekawą alternatywę dla karteczek naklejanych na drzwiach lodówki (szczególnie w dobie lodówek do zabudowy). Możemy zapisywać na niej przepisy kulinarne, listę zakupów czy wiadomości dla innych domowników. To świetny sposób, aby spersonalizować wnętrze – pisząc na ścianie ulubiony fragment piosenki, cytat czy imiona domowników nadamy kuchni bardziej osobisty charakter. W odróżnieniu od grafiki czy fototapety, treść zapisaną na „tablicówce” możemy każdego dnia zmieniać.

Farba_tablicowa_w_aranżacji_2.jpg
Fot. Projekt kuchni Terraced house na bazie frontów z linii Soft Lack, Nolte Küchen

Rada:

  • Przed zakupem całego opakowani farby, zamów próbnik i przetestuj  go na fragmencie ściany. Niektóre „tablicówki” tworzą chropowatą powierzchnię, z której trudno usuwa się kredę. 

Farba_tablicowa_w_aranżacji_4.jpg

12.12.2016
 

3 komentarze
Ewelina
25 stycznia 2019, 16:08
0/0

Strasznie mi się podobają te farby tablicowe. Planuje sobie taką zrobić w kuchni.

basia
18 maja 2017, 14:41
0/0

A ja zrobiłam co innego u córki w pokoju. Zamiast kupowania tej farby kupiłam w Jagodowym Kocie taką dużą naklejkę tablicową w kształcie gór. Też jest świetne rozwiązanie mała może sobie pisać po niej do woli. Też polecam wszystkim, jak dla mnie to genialne rozwiązanie. Faktycznie nie pomyślałam, że można też taką zrobić i w kuchni. Muszę do nich zajrzeć czy mają może jakieś kuchenne kształty.

Mirek
12 grudnia 2016, 18:23
1/0

mam i polecam. W kuchnie na 5

Dołącz do dyskusji