mebleportal
5 5 89

Funkcjonalne urządzenie miejsca pracy to połowa sukcesu. Jak wybierać regały biurowe?

Funkcjonalne urządzenie miejsca pracy to połowa sukcesu. Jak wybierać regały biurowe?

Dobra organizacja pracy to podstawa skutecznego działania każdej firmy. Warto zadbać zatem o odpowiednio funkcjonalne wyposażenie, w tym meble. Jednak jak wybrać najbardziej odpowiednie regały biurowe – absolutnie niezbędne w każdej firmie?

Przede wszystkim trwałość

 
Przestrzeń biurowa musi być estetycznie i funkcjonalnie zagospodarowana, a same meble biurowe, wszelkie szafki, szafy i regały, muszą być wygodne i trwałe. Bardzo często pomija się te cechy, stawiając tylko i wyłącznie na „odpowiedni” wygląd szaf i regałów, co w dłuższej perspektywie w ogóle się nie opłaca. Złe dobranie tego typu wyposażenia skutkuje raczej dezorganizacją pracy, chaosem i szybką zmianą mebli, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Poza tym, meble biurowe mogą się szybko zużywać ze względu na częstą i intensywną eksploatację, dlatego muszą być wykonane z najlepszych i najtrwalszych materiałów.
 
Niska cena i niesprawdzony producent to jedne z częstszych pułapek przy tego typu zakupach. Nierzadko, anonimowi producenci z Chin, choć oferują bardzo korzystne cenowo produkty, nie posiadają odpowiednich atestów, a zdarza się nawet, że same meble wykonane są z tanich, ale szkodliwych materiałów.
 

Wystrój biura to również Twój wizerunek

 
Eksperci od wizerunku zgodnie przyznają, że w budowaniu długotrwałej relacji z klientem, pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Warto zadbać o to, aby klient czuł się w Twojej firmie jak najbardziej komfortowo. Nie możesz stawiać na miszmasz wszystkiego – meble muszą Tworzyć spójną całość, aby podkreślić profesjonalizm Twojej firmy.
 
Pamiętaj o tym, że przy wyborze mebli nie jesteś sam. Bardzo pomocne mogę być konsultacje z:
 
  • własnymi pracownikami (w głównej mierze to właśnie oni będą je użytkować),
  • pracownikami sklepu meblowego (ich merytoryczne przygotowanie może być bardzo pomocne),
  • swoimi klientami (warto przeprowadzić tego typu konsultacje – wystrój Twojej firmy w dużej mierze decyduje o jej wizerunku).
 
Przykładowe realizacje możesz obejrzeć tutaj: www.mdd.pl/meble-uzupelniajace/szafy-i-kontenery.
 

Nie zapominaj o funkcjonalności

 
Meble biurowe muszą przede wszystkim dobrze służyć i być dopasowane do specyfiki pracy w biurze. Zarówno Ty, jak i Twoi pracownicy, nie możecie się z nimi męczyć. Odpowiednio dobrane regały dopasowane są do wzrostu pracowników i rodzaju materiałów, które będą w nich przechowywane. Mogą to być typowe materiały biurowe, ale też szereg dokumentów, pism i teczek, które muszą być odpowiednio zabezpieczone, ponieważ zawierają wrażliwe dla firmy dane.
 
Jeśli siedziba Twojej firmy jest niedużym biurem, tym bardziej powinieneś skupić się na jak najbardziej funkcjonalnym wykorzystaniu szaf i regałów biurowych. Możesz na przykład postawić na bardzo modne w ostatnim czasie szafy z przesuwanymi drzwiami, aby zaoszczędzić więcej miejsca. Obecnie, branża meblarska rozwija się w niezwykle szybkim tempie, zaspokajając potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, dlatego znalezienie odpowiedniego wyposażenia, nawet najbardziej spersonalizowanego, nie jest tak dużym wyzwaniem jak jeszcze kilka lat temu.

26.10.2017

Dołącz do dyskusji