mebleportal
5 5 19

Gabinet na poddaszu

Gabinet na poddaszu

Gabinet na poddaszu można w ładny i funkcjonalny sposób urządzić. Mimo utrudnień, które wydają się narzucać skosy, pod dachem da się stworzyć doskonałą przestrzeń użytkową.
 

Gabinet to pomieszczenie niewymagające wiele: kluczem są biurko oraz fotel – umieszczenie ich na poddaszu nie stanowi zaś żadnego problemu. Warto pamiętać, by ulokować je w pobliżu okna, najlepiej połaciowego, ale równie dobrze tego w ścianie szczytowej. Jeśli posiadamy oba te źródła światła, tym lepiej – doświetlenie z boków i z góry sprawia, że światło jest bardziej równomierne a tym samym nie męczy.

Gabinet na poddaszu

Dobre oświetlenie gabinetu jest sprawą kluczową, natomiast dzienne światło najlepiej sprzyja pracy. Powinniśmy wyposażyć okno w dowolnego rodzaju zasłony, rolety czy żaluzje, które umożliwią nam regulację dopływu światła, aby zamiast pomagać, nie utrudniało nam wykonywania obowiązków. Nie obędzie się oczywiście też bez dodatkowych lamp i lampek, zarówno w samej przestrzeni, jak i bezpośrednio na biurku.

Gabinet na poddaszu
 
Kolejnym elementem wystroju wnętrza są wszelkiego rodzaju regały czy półki na książki i dokumenty. Poddasze świetnie nadaje się dla tego typu mebli – różnej wielkości regały bez trudu zmieszczą się pod skosami. Na rynku znajdziemy szeroki wybór regałów, który pozostawia nam dowolność kompozycyjną. Co więcej – różnorodne regały, niekonwencjonalnie zamontowane półki sprawią, że wnętrze będzie ciekawe i nabierze oryginalnego charakteru.

Gabinet na poddaszu   Gabinet na poddaszu

Nie wolno bowiem zapominać również o dekoracjach. Gabinet to miejsce do pracy, nie oznacza to jednak, że nie liczy się jego strona estetyczna. Wręcz przeciwnie – wnętrze wyróżniające się designem na wysokim poziomie będzie sprzyjać wykonywaniu obowiązków, w ładnie urządzonej przestrzeni będzie się nam przyjemniej pracowało. Oczywiście z dodatkami nie można przesadzać, by nie rozpraszały ani nie burzyły harmonii.

Gabinet na poddaszu
 
Gdy nasze poddasze jest ciemne i niewielkie koniecznie należy postawić na jasne kolory, aby optycznie je powiększyć, rozjaśnić i dodać mu energii. Biel czy kremowe odcienie są dobrym pomysłem niezależnie od wielkości wnętrza. Z jednej strony wprowadzą one minimalizm i prostotę, które sprzyjać będą dobrej atmosferze i porządkowi we wnętrzu, z drugiej natomiast staną się świetnym podłożem dla drobnych akcentów kolorystycznych bądź ciekawych dekoracji.
 
Gabinet na poddaszu wydaje się świetnym pomysłem przede wszystkim z jednego względu – dzięki takiej lokalizacji pomoże uzyskać zaciszne miejsce do pracy. Położenie z dala od tętniącego serca domu sprawia, że nie będziemy rozpraszani przez innych domowników i znajdziemy sposób na poświęcenie się pracy w pełnym skupieniu.

Gabinet na poddaszu  
Jeśli do tej pory nie mieliśmy pomysłu na zaaranżowanie przestrzeni poddasza, idea urządzenia tam gabinetu przychodzi z pomocą. Jest to świetne rozwiązanie, które z jednej strony pozwala funkcjonalnie wykorzystać zwykle problematyczną część domu, z drugiej natomiast kreuje komfortowe warunki do pracy czy nauki.

Dołącz do dyskusji