mebleportal
5 5 58

Nie tylko geometria – fototapety 3d do każdego wnętrza

Nie tylko geometria – fototapety 3d do każdego wnętrza

Moda aranżacyjna zmienia się z każdym rokiem. Coraz większą popularność zdobywają więc dekoracje nowoczesne, odważne i efektowne. Pośród nich warto szczególnie zwrócić uwagę na fototapety 3d.

Tego typu ozdoby ścienne są w stanie całkowicie odmienić wizerunek dowolnego wnętrza. Równocześnie jednak sporo osób ma pewne wątpliwości dotyczące takich rozwiązań. Często są one związane z obawą o estetyczne przeładowanie danego pomieszczenia. Czy słusznie? Czy trójwymiarowe fototapety to dobry wybór do każdego rodzaju mieszkania? Te i inne pytania zadaliśmy dziś ekspertowi z firmy Myloview, specjalizującemu się w aranżacjach nowoczesnych.

Przestrzenne fototapety na ścianę – 3d to nowe oblicze dekoracji

fototapeta widok

Filmy w trójwymiarze współcześnie nie zaskakują już nikogo. Wiele wysokobudżetowych produkcji powstaje właśnie w technologii 3d, zachwycając widzów wspaniałymi efektami specjalnymi. Czy to jednak właściwy kierunek w przypadku dekoracji? Co faktycznie zmienia zastosowanie fototapety 3d  zamiast tradycyjnej? Posłuchajmy wypowiedzi eksperta.

– Moda, choć lubi czasem nawiązywać do przeszłości, to jednak idzie w parze z rozwojem techniki, chętnie korzystając z coraz szerszych możliwości niemal na każdym polu. Niektórzy mogliby jednak zauważyć, że dekoracje trójwymiarowe nie są niczym nowym – iluzje optyczne wywołujące wrażenie głębi wykorzystywali już przecież architekci i artyści w starożytności. Współcześnie dostępne fototapety 3d to jednak zupełnie inna jakość. Tego typu dekoracje zachwycają wiarygodnością efektu, a także bogactwem wzorów i możliwościami kolorystycznymi. Dzięki temu znakomicie sprawdzą się w większych pomieszczeniach – na przykład salonach lub sypialniach. Jeżeli więc szukamy dekoracji na dużą ścianę, zdecydowanie warto rozważyć fototapetę 3d zamiast tradycyjnej. Co ciekawe, tego typu ozdoby mogą również pomóc w wizualnym powiększeniu danego wnętrza. Przestrzenna dekoracja jest w stanie dodać pomieszczeniu wrażenia swobody i estetycznej lekkości.

 

Fototapety 3d w różnych rodzajach wnętrz

fototapeta gory

Poznaliśmy już główne zalety dekoracji trójwymiarowych. Wciąż pozostaje jednak pytanie, jak wybrać konkretny wzór, aby spójnie komponował się on z wybranym przez nas wnętrzem. Czy są jakieś sprawdzone połączenia, na których warto się wzorować? Nasze wszystkie wątpliwości szybko rozwiał zaproszony do rozmowy ekspert.

– Podczas wyboru każdej dekoracji zawsze najważniejszy powinien być… nasz własny gust! Oczywiście istnieje jednak wiele sprawdzonych rozwiązań do różnego rodzaju wnętrz. Najłatwiej będzie o nich opowiedzieć, kiedy podzielimy dostępne wzory na kilka kategorii. W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się więc trójwymiarowym pejzażom. Tego rodzaju fototapety znakomicie sprawdzają się w pomieszczeniach jasnych, wyposażonych w proste meble. Krajobraz górski to przykład motywu, który świetnie będzie prezentował się na ścianie gustownie urządzonego salonu lub klasycznego pokoju gościnnego. Dla odmiany wzory geometryczne narzucają wnętrzu porządek i wyraźną harmonię. Dzięki temu z dobrym efektem można wykorzystać je do ozdobienia długiego korytarza albo gabinetu. Warto także zwrócić uwagę na artystyczne fototapety trójwymiarowe. To doskonały wybór do sypialni. Wielokolorowy wzór 3d nada temu pomieszczeniu wyjątkowej, niepowtarzalnej atmosfery.

 

Stawiając na efekt: fototapety 3d do sypialni

fototapeta sypialnia

Przy tym wnętrzu postanowiliśmy się zatrzymać nieco dłużej. Wykorzystanie fototapety 3d w sypialni wydało się nam bowiem szczególnie interesującym i oryginalnym rozwiązaniem. Dlatego też zapytaliśmy eksperta, o to czy może rozwinąć cały pomysł oraz zilustrować go kilkoma przykładami.

– Proszę bardzo! Na początku warto zaznaczyć, że każda sypialna to miejsce szczególne w naszym domu. Należy do przestrzeni personalnej, osobistej. W praktyce oznacza to, iż możemy pozwolić sobie tam na nieco więcej w kwestii dekoracyjnej, wychodząc poza uniwersalne, bezpieczne rozwiązania. Na pierwszym miejscu musimy jednak postawić na komfort. To przecież właśnie w sypialni odpoczywamy i regenerujemy się po ciężkim, męczącym dniu. Warto więc w przypadku tego wnętrza zdecydować się na fototapetę, w otoczeniu której poczujemy się zrelaksowani. Wykorzystanie wzoru 3d wzmocni jeszcze dodatkowo ten efekt, gdyż będziemy mieli wrażenie, iż niejako obejmuje on całe wnętrze. Szczególnie warte uwagi są więc wzory pastelowe, o łagodnej kolorystyce. Różowe wielokąty albo utrzymane w delikatnych barwach figury geometryczne, to doskonałe przykłady takich motywów. Jeśli jesteśmy entuzjastami modernistycznej estetyki, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć również po nowoczesne wzory przedstawiające trójwymiarowy tunel lub przestrzenną spiralę.

 

2 komentarze
ilonka
6 marca 2019, 12:03
1/0

piękne wnętrza, podobają mi się zwłaszcza góry!

Ole78
8 marca 2019, 11:50
1/1

Super. Jaki koszt takich tapet?

Dołącz do dyskusji