mebleportal
5 5 71

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę, by wydała się większa?

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę, by wydała się większa?

Często kupując mieszkanie na rynku pierwotnym albo wtórnym możemy mieć problem z odpowiednim zagospodarowaniem małej łazienki. Ceny mieszkań cały czas rosną, a więc ich potencjalne duże metraże są dostępne dla coraz mniejszej liczby osób. Na szczęście mała łazienka w dużym bloku jest wyzwaniem, z którym można się uporać, o ile zastosuje się kilka prostych oraz nieskomplikowanych rozwiązań. Warto więc optycznie powiększyć łazienkę, korzystając z różnych podpowiedzi, dzięki którym będziemy się w niej lepiej czuli. Jasne kolory, odpowiednio dobrane płytki, lustra oraz inne rozwiązania będą tutaj jak najbardziej na miejscu.

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę w bloku – szukajmy dobrych pomysłów

Z pewnością nie powinniśmy się od razu zrażać do małej łazienki, tylko zastanowić się jak nadać tej przestrzeni lekkości oraz nieco większej przestronności. Optyczne powiększenie małej łazienki będzie możliwe np. dzięki odpowiednio zamontowanemu lustru. Warto też wybrać taką kabinę prysznicową, która będzie jak najbardziej przezroczysta, bo to też optycznie powiększy pomieszczenie. W małych łazienkach sprawdzą się także – wbrew pozorom – duże płytki ceramiczne. Warto tutaj stawiać na chłodne barwy oraz np. płytki rektyfikowane. Pudrowy róż, biel, delikatna szarość, blada zieleń czy błękit powinny się sprawdzić zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Na optyczne powiększenie łazienki wpłynie także dobrze dobrane oświetlenie, które wraz z lustrami może stwarzać naprawdę ciekawą iluzję. Szafki łazienkowe stojące i wiszące, o ile pomyślimy nad ich wyborem i ograniczymy je do niezbędnego minimum, także przyczynią się do nadania wnętrzu lekkości.

 

 

W małej łazience także może być wygodnie!

Warto także sięgać po takie rzeczy, jak błyszczące dodatki czy wykończenia szafek, bo one także będą dodatkowo rozświetlać małe łazienki. W niewielkich łazienkach powinniśmy także dać sobie spokój z wzorzystymi płytkami. Lepiej jest tutaj zainwestować w kafelki w chłodnej tonacji. Jeśli ułożyć płytki prostokątne poziomo, to w ten sposób poszerzymy wizualnie łazienkę. Należy unikać montowania luster na dwóch przeciwległych ścianach, bo łazienka wyda się mniejsza. Czasami warto też poszukać nietypowych rozwiązań, wpisując w wyszukiwarkę hasło, np.: „tanie meble łazienkowe wyprzedaż„, by znaleźć tam rozwiązania, dzięki którym małe pomieszczenie łazienkowe stanie się o wiele większe. Im więcej inspiracji znajdziemy w Internecie, czy też fachowych pismach wnętrzarskich, tym lepsze rezultaty uzyskamy na końcu. W małych pomieszczeniach też można coś wyczarować – warto o tym pamiętać.

Dołącz do dyskusji