mebleportal
5 5 19

Meble HiFi do biura

Meble HiFi do biura, to piękna, nowoczesna linia designerska. Surowe, proste kształty bez żadnych zdobień, geometryczne (pionowe i poziome) linie zdają się wprost idealnie harmonizować z ideą minimalizmu, a meble te wręcz nasuwają na myśl kwintesencję minimalistycznego nurtu, to jest sentencję: mniej – znaczy więcej…

Meble do biura HiFi

Poglądowa i praktyczna strona mebli HiFi do biura

Drugą bardzo ważną ideą, która znajduje odzwierciedlenie w tej kolekcji, to „Forma podąża za funkcją”. Tak też dzieje się w przypadku mebli HiFi – ich surowe, niezdobne kształty i harmonijne linie wynikają niejako z funkcji, jaką meble mają spełniać. Nie odwrotnie. Strona estetyczna jest tutaj dodatkowym atutem, natomiast praktyczne, wygodne, użyteczne zastosowanie – znajdują się na pierwszym miejscu.

Meble HiFi wyśmienicie nadają się do wypełnienia przestrzeni biurowych. Ich piękno opiera się bowiem na prostocie, a forma nie jest ani przerysowana, ani zbytecznie dociążona. Mimo że meble te charakteryzują się prostą, minimalistyczną formą, a więc są dosyć surowe w kształcie i wyrazie, to jednak ta surowość nie jest wizualnie ciężka, nie jest „bryłowata”. Meble te sprawiają wrażenie przede wszystkim bardzo „czystych”, jak gdyby nieskazitelnych, a oprócz tego dają się ładnie, stabilnie osadzić w przestrzeniach tak wymagających i specyficznych, jak właśnie biura.

Kolekcja HiFi to również meble modernistyczne – tym słowem możemy je opisać. Ich cechą charakterystyczną jest, że opierają się na modułach, dzięki czemu każde biuro może być w efekcie oryginalne, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju, choć meble te same w sobie wydają się niby „oczywiste” w swojej budowie… Jednak moduły sprawiają, że dana aranżacja biura będzie niepowtarzalna, bo:

to osoba, która aranżuje dane biuro, wybiera poszczególne elementy składowe, czyli moduły, i dopiero z tych cząstek powstają gotowe meble i kompleksowe aranżacje w postaci komód, półek, szafek, regałów…

Co daje nam modułowość mebli?

Niezwykłą swobodę w aranżowaniu dowolnej przestrzeni – to głównie.
W przypadku przestrzeni biurowych, pomieszczenia te dzięki modułowości mebli stają się bardziej przestronne, świeże i „ułożone” w sensie odbioru wizualnego.
Jest to ogromna zaleta wobec każdego pomieszczenia biurowego, bo pozwala na zachowanie ładu i zapewnia poczucie komfortu w pracy.

Geometryczne formy mebli HiFi

Jeżeli chodzi o geometryczność mebli HiFi do biura, to słowem-kluczem jest tu prostopadłościan. Choć oprócz bryły prostopadłościanowej, meble te łączą w sobie kilka elementów poziomych oraz pionowych, dzięki czemu granice pomiędzy kształtami poszczególnych mebli stają się zmiękczone, jak gdyby zatarte, zaś całość aranżacji danego pomieszczenia staje się spójna.

Kolorystyka mebli do biura

Kolorystyka mebli HiFi jeszcze bardziej podbija praktyczną i świetnie komponującą się z biurem koncepcję estetyczną kolekcji, są to bowiem naturalne barwy, jak np.: kolor beżowy czy szlachetny, głęboki brąz. Fronty mebli tej kolekcji złożone są właśnie z tego typu barw, które wzajemnie się uzupełniają (np.: trzy dopełniające się barwy), dynamizując w ten sposób obiekt-mebel.

Szczegóły techniczne

Meble HiFi zostały wyposażone w dotykowy system otwierania, dzięki któremu osiągnięto prawdziwe mistrzostwo w uzyskaniu gładkich frontów mebli bez żadnych uchwytów.
Materiał, z którego meble są zbudowane, to płyta laminowana.
Dzięki tym cechom, szczegółom technicznym, meble wspaniale wypełnią nie tylko biuro, ale również pokój dzienny.
Są wygodne, ciche, estetyczne i bardzo funkcjonalne.
Wypełniają przestrzeń, zachowując swobodę poruszania się po niej, niczego nie blokują, nie dociążają – warte szczerego polecenia.

Dołącz do dyskusji