mebleportal
5 5 44

Najciekawsze pomysły na zagłówek łóżka

Najciekawsze pomysły na zagłówek łóżka

Zagłówek ma za zadnie zapewnić wygodne oparcie podczas wypoczynku w pozycji półleżącej, np. wówczas, kiedy czytamy książkę. Jednak pełni on również rolę dekoracyjną – przesądza o wyglądzie łóżka i wpływa na wystrój całej sypialni. Zobaczmy kilka ciekawy pomysłów na stylowy zagłówek. 

1.Tapicerowany zagłówek

Jeżeli chcemy dodać wnętrzu elegancji i stylu, tapicerowany zagłówek jest ku temu idealny. Miękkie, zazwyczaj pikowane obicie wygląd bardzo klasycznie. Przywodzi na myśl m.in. luksusowe wnętrza w stylu glamour.  Aby wprowadzić ten element do swojej sypialni, nie musimy kupować nowego łóżka z gotowym zagłówkiem. Wielu producentów oferuje samodzielne zagłówki, które możnadopasować do już posiadanego łóżka. Ich wybór jest szeroki, szczególnie pod względem kolorystyki.

Najciekawsze_pomysły_na zagłówek_łóżka_4.jpg

2. Zagłówek z drewnianych desek

To rozwiązanie dla miłośników naturalnych aranżacji. Pasuje przede wszystkim do wnętrz w stylu skandynawskich i rustykalnych. Jeżeli jednak wybierzemy ciemne drewno i dodatkowo zabezpieczymy je lakierem, uzyskamy elegancki zagłówek, który będzie harmonijnym dopełnieniem klasycznej sypialni.  Drewno wprowadza również do wnętrza piękny, naturalny zapach (a sosna dodatkowo ma właściwości antystatyczne, dlatego świetnie sprawdzi się w sypialni alergika). Drewniany zagłówek jej oryginalny i wyrazisty, jednak nie zapewni on miękkiego oparcia dla głowy i pleców. Niezbędne będą więc dodatkowe poduszki. Jednak czego nie robi się dla pięknej aranżacji, prawda?

Najciekawsze_pomysły_na zagłówek_łóżka_2.jpg
Fot. Contemporist 

3. Zagłówek i schowek w jednym

W mniejszych sypialniach każde miejsce do przechowywania jest cenne. Jeżeli nie chcesz szczelnie zabudowywać swojej sypialni szafami i półkami, możesz zaaranżować schowki w bardziej dyskretny sposób. Pomocny w tym będzie zagłówek, który jednocześnie pełni rolę szafki. Jeżeli zostanie on dopasowany do koloru łóżka, stworzymy harmonijny i estetyczny zestaw.

Najciekawsze_pomysły_na zagłówek_łóżka.jpg
Fot. IKEA
 
We współczesnych aranżacjach zagłówek często staje się materiałem wykańczającym ścianę i sięga do samego sufitu. Wygląda to niezwykle efektownie, ale pociąga za sobą wyższe koszty zaaranżowania wnętrza. Tapicerowane czy drewniane wykończenie ściany wyniesie nas więcej niż standardowa farba. Jednak w zamian otrzymamy piękną, przykuwającą uwagę aranżację.

12.09.2017
 

4 komentarze
renata S
22 marca 2018, 15:05
1/0

Całkiem fajne rozwiązania, ale ja chyba zdecyduję się na zakup łóżka z prostym zagłówkiem, nad którym powieszę obraz. Niedawno oglądałam w jagodowymkocie piękne obrazy olejne, jest tam kilka, które szczególnie zwróciły moją uwagę.

kaśka
22 października 2017, 16:02
1/0

Oj tak i ja już się o tym przekonałam. W zeszłym tygodniu dojechało z meble hot nasze łóżko, ale jest ładne. W sumie to wygląda ładniej niz u nich na stronie, ale najważniejsze, że jest wygodne a zagłówek bardzo mięciutki i swobodnie można się o niego oprzeć, a dla mnie to bardzo ważne bo lubię wieczorem poczytać dobrą książkę.

K_di
12 września 2017, 16:44
0/1

Zgadzam się z Tobą Paula, ale jeżeli już decyduje się ktoś na taki zagłówek, to cała sypialnia też musi być elegancka, bo inaczej będzie to wyglądać zwyczajnie źle.

Paula
12 września 2017, 16:43
0/1

Tapicerowane zagłówki są piękne

Dołącz do dyskusji