Meble bez funkcji przechowywania
Przedpokój zazwyczaj ma mały metraż, a jednocześnie musi znaleźć się w nim miejsce dla kurtek, obuwia, toreb, szalików i innych dodatków. Z tego względu powinniśmy wybierać do niego meble, które umożliwią przechowywania okryć wierzchnich, a najlepiej – również ubrań sezonowych. Zatem: jeżeli szafa, to sięgająca sufitu a ława z pojemnikiem do przechowywania pod siedziskiem.
- Aby masywna szafa nie zdominowała wizualnie wnętrza, wyposażmy jej fronty w lustra. Dzięki temu zyska ona dodatkową funkcję, a przedpokój nabierze lekkości.
- Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest ławka z wbudowanym grzejnikiem, który przyspiesza suszenie mokrych kurtek.
Nieodpowiednia kolorystyka
O tym, że z pomocą koloru możemy optycznie modelować wielkość i kształt pomieszczenia, zapewne wie każdy z nas. W przypadku niewielkiego przedpokoju oczywistym wyborem wydają się jasne barwy, na czele z modną bielą. Pamiętajmy jednak, że ściany w przedpokoju łatwo się brudzą. Wystarczy, że oprzemy się o nie mając na sobie mokre ubranie, aby pozostawić na nich ślad. Z uwagi na to lepszym wyborem są ciemne odcienie, rozjaśnione dużą ilością światła. Jeżeli jednak marzymy o białym czy kremowym przedpokoju, wybierzmy zmywalne farby lub płytki, z których łatwiej usuniemy zabrudzenia. Dobrym rozwiązaniem są również jasne meble, które zastępują białe ściany, a jednocześnie prościej jest je utrzymać w czystości.
Źle dobrane oświetlenie
Rzadko zdarza się, aby w przedpokoju było okno, dlatego szczególnie ważne jest jego odpowiednie oświetlenie. Dobrze rozmieszczone lampy nie tylko ułatwiają korzystanie z przedpokoju, ale również optycznie go modelują. Do wnętrz o podłużnym kształcie najlepiej wybrać równomiernie rozmieszczone oczka LED. Jeżeli jednak chcemy mieć w przedpokoju lampę wiszącą, pamiętajmy, aby nie była zamontowana za nisko i nie utrudniała poruszania się.
Dołącz do dyskusji