mebleportal
5 5 69

Najczęstsze błędy przy urządzaniu przedpokoju. Jak ich uniknąć?

Najczęstsze błędy przy urządzaniu przedpokoju. Jak ich uniknąć?

Przedpokój jest wizytówką mieszkania, którą goście widzą od razu po przekroczeniu progu. Jednocześnie pełni roboczą funkcję – musi zapewnić miejsce do przechowywania odzieży wierzchniej, obuwia a często również dodatkowych przedmiotów (np. wózka czy roweru). Na jakie błędy musimy uważać podczas aranżacji przedpokoju, aby był on estetyczny i praktyczny?

Meble bez funkcji przechowywania

Przedpokój zazwyczaj ma mały metraż, a jednocześnie musi znaleźć się w nim miejsce dla kurtek, obuwia, toreb, szalików i innych dodatków. Z tego względu powinniśmy wybierać do niego meble, które umożliwią przechowywania okryć wierzchnich, a najlepiej – również ubrań sezonowych. Zatem: jeżeli szafa, to sięgająca sufitu a ława z pojemnikiem do przechowywania pod siedziskiem.

  • Aby masywna szafa nie zdominowała wizualnie wnętrza, wyposażmy jej fronty w lustra. Dzięki temu zyska ona dodatkową funkcję, a przedpokój nabierze lekkości.
  • Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest ławka z wbudowanym grzejnikiem, który przyspiesza suszenie mokrych kurtek.
Najczęstsze błędy przy urządzaniu przedpokoju - meble do przechowywania

Fot. ELLE Decoration

Nieodpowiednia kolorystyka

O tym, że z pomocą koloru możemy optycznie modelować wielkość i kształt pomieszczenia, zapewne wie każdy z nas. W przypadku niewielkiego przedpokoju oczywistym wyborem wydają się jasne barwy, na czele z modną bielą. Pamiętajmy jednak, że ściany w przedpokoju łatwo się brudzą. Wystarczy, że oprzemy się o nie mając na sobie mokre ubranie, aby pozostawić na nich ślad. Z uwagi na to lepszym wyborem są ciemne odcienie, rozjaśnione dużą ilością światła. Jeżeli jednak marzymy o białym czy kremowym przedpokoju, wybierzmy zmywalne farby lub płytki, z których łatwiej usuniemy zabrudzenia. Dobrym rozwiązaniem są również jasne meble, które zastępują białe ściany, a jednocześnie prościej jest je utrzymać w czystości.

Najczęstsze błędy przy urządzaniu przedpokoju - kolory ścian

Fot. maria syr och så vidare

Źle dobrane oświetlenie

Rzadko zdarza się, aby w przedpokoju było okno, dlatego szczególnie ważne jest jego odpowiednie oświetlenie. Dobrze rozmieszczone lampy nie tylko ułatwiają korzystanie z przedpokoju, ale również optycznie go modelują. Do wnętrz o podłużnym kształcie najlepiej wybrać równomiernie rozmieszczone oczka LED. Jeżeli jednak chcemy mieć w przedpokoju lampę wiszącą, pamiętajmy, aby nie była zamontowana za nisko i nie utrudniała poruszania się.

 

Zdjęcie tytułowe: www.byvaniejehra.webnoviny.sk

Dołącz do dyskusji