mebleportal
5 5 28

Niezwykłe meble do biura !

Niezwykłe meble do  biura !

Aranżacja biura jest specyficzna, patrząc z punktu widzenia designu wnętrz. Twórcy takich przestrzeni mają za zadanie stworzyć pomieszczenie z jednej strony bardzo wygodne i komfortowe, z drugiej zaś – takie, które zbuduje wrażenie profesjonalizmu i wysokiej jakości. Projektanci mebli do biura prześcigają się zatem w kreowaniu nowoczesnych mebli o pięknych, harmonijnych, a jednocześnie oryginalnych liniach…

Fot. Goggle desk 

Pracownia Miso Soup Design specjalnie z myślą o mniejszych mieszkaniach, czyli takich o ograniczonej powierzchni pozwalającej na stworzenie domowego biura, stworzyła K-Workstation. Jest to mebel, który łączy funkcję prostej szafki, gdzie można z powodzeniem poukładać książki lub rzadziej używane dokumenty firmowe (gdy prowadzimy firmę i pracujemy w domu) – i funkcje niedużego biurka. Funkcjonalność tego mebla ma właśnie znaczenie koronne, ale przy tym mamy do czynienia z bardzo oryginalnym, ciekawym meblem. Biurko posiada piękną, nieco umowną, „połamaną” linię, która sama w sobie stanowi oryginalny, ciekawy kształt. Jednocześnie linia ta nie narzuca nikomu odgórnego rozwiązania aranżacyjnego, czyli sprawdzi się w wielu pomieszczeniach i wielu różnych funkcjonalnościach, zależnie od naszych osobistych preferencji, potrzeb i wyobraźni, natomiast nie zostaliśmy w tym przypadku z góry ograniczeni zamkniętą wizją projektanta.

Pracownia Miso Soup Design z Nowego Jorku słynie z pomysłowości i oryginalności projektowanych mebli. Jest to innowacyjna architektura wnętrz, więc kiedy zależy nam na oryginalności aranżowanego biura, powinniśmy koniecznie zapoznać się z propozycjami tej firmy, które posłużą nam za inspirację, obudzą wręcz naszą wyobraźnię i sprawią, że projektowanie własnego biura stanie się prawdziwą przyjemnością.

Biurko K-Workstation     Biurko K-Workstation
Fot. Biurko K-Workstation

Piękne biurko z blatem ze skóry Fred – Roberto Lazzeroni, to oryginalne, interesujące rozwiązanie przeznaczone do biur, także tych urządzonych w domach i mieszkaniach. Zarazem mebel ten jest przejawem modnego minimalizmu. Jego szlachetna linia jest nienarzucająca się, zaś skórzane wykończenie w tym przypadku prezentuje się lekko, kusząco. Nie jest to ciężki, staromodny skórzany mebel, tylko lekki optycznie, intrygujący twór, który idealnie sprawdzi się w niewielkiej przestrzeni biurowej.

Biurko Fred, Roberto Lazzeroni
Fot. Biurko z blatem ze skóry Fred 

Biurko Fred, Roberto Lazzeroni
Fot. Biurko z blatem ze skóry Fred 

Goggle desk to eleganckie, bardzo proste, a przy tym niesamowite pod względem „rażenia wizualnego” są biurkowe twory będące projektem Danny Venlet dla firmy Babini. Obłe, podłużne, wnękowe biurko-etażery w kolorze białym lub czarnym bardzo pięknie zagospodarują przestrzeń biurową, mogą pełnić uniwersalne role, mocno zadziałają swoją graficznością i surową formą, która zarazem jest bardzo miękka, przyjazna dla oka.

Google biurko Babini
Fot. Biurko Goggle desk  

E.L.A. to nazwa biurka stworzonego przez projektanta Jovo Bozhinovskiego. Wyróżnia się ono na tle innych biurek niezwykle nowoczesną linią, która sprawia wrażenie, iż mebel ten… lewituje.  W rzeczywistości biurko unosi się nad podłogą dzięki blatowi, który zdaje się niczym niepodparty, podczas gdy jego krótsza krawędź została zamocowana w taki sposób, by jedynie przód tworzył to kapitalne, nietypowe wrażenie. Jednocześnie biurko jak najbardziej nada się do przestrzeni typowo biurowych, gdyż jego futurystyczność jest zarazem szlachetna, minimalistyczna. Biurko to prezentuje się przede wszystkim elegancko, jest ono wytworne i także funkcjonalne. Swoim wyglądem zachęca do tego, by przy nim usiąść, by nawet w parę osób wspólnie pochylić się nad jednym projektem w komputerze bądź nad papierowymi dokumentami. 

E.L.A Biurko Jovo Bozhinovski
Fot. Biurko E.L.A

Dołącz do dyskusji