mebleportal
5 5 31

Sypialnia w skandynawskim stylu

Sypialnia w skandynawskim stylu

W sypialni rozpoczynamy i kończymy dzień. To również najważniejsze miejsce odpoczynku, dlatego jej wystrój powinien sprzyjać wyciszeniu, ukojeniu zmysłów i regeneracji. Spokojny i stonowany styl skandynawski wydaje się ku temu idealny. 

Kolory skandynawskiej sypialni

Styl skandynawski kojarzy się z przytulnymi wnętrzami, które jednocześnie są urządzone prosto, z umiarem i za pomocą oszczędnych środków. Dominuje w nich biel i drewno, które dopełniają czarne, szare i granatowe elementy. W skandynawskich wnętrzach niekiedy odnajdziemy również pojedyncze, kolorowe dodatki, np. w formie obrazów lub tkanin (koców, poszewek, zasłon), które wyróżniają się na tle spokojnego otoczenia. Wszystkie te elementy i równowaga w ich doborze pozwalają stworzyć spokojną i komfortową sypialnię sprzyjającą relaksowi.

Sypialnia_w_skandynawskim_stylu_2.jpg

Naturalne materiały: drewno i tkaniny 

W sypialni urządzonej w stylu skandynawskim nie powinno zabraknąć naturalnych materiałów. Jeżeli budżet na to pozwala, wybierzmy podłogi i meble z drewna. Piękny, naturalny wygląd tego materiału podkreślimy poprzez jego olejowanie, które jednocześnie zabezpiecza go przed uszkodzeniami. Obok drewnianych podłóg i mebli, w skandynawskiej sypialni znajdziemy również naturalne tkaniny, takie jak bawełna, futra, len i wełna.

Sypialnia_w_skandynawskim_stylu_4jpg.jpg

Skandynawskie wnętrze przyjazne dla budżetu

Sypialnię w stylu skandynawskim możemy urządzić niewielkim kosztem. Nowe meble i dodatki otrzymane w tej stylistyce bywają drogie z uwagi na jej popularność. Jednak z drugiej strony to zainteresowanie przekłada się na dużą ofertę produktów, wśród których możemy znaleźć cenowe perełki. Ponadto nieodzownymi cechami stylu skandynawskiego jest stonowanie i bezpretensjonalność – sypialnie możemy wyposażyć zatem w proste meble i dodatki, a nawet w używane sprzęty. Rzeczy naruszone „zębem czasu” bardzo dobrze wpiszą się w stylistykę skandynawskiego wnętrza. Możemy samodzielnie odnowić drewniany stelaż łóżka czy przykryć stary fotel narzutą w biało-czarne wzory i takim tanim kosztem nadać sypialni skandynawski klimat.
 
W sypialni w stylu skandynawskim ważny jest nie tylko wygląd mebli i dodatków, ale również ich ilość. W takich wnętrzach nie eksponujemy zbyt wielu elementów, aby nie zaburzyć ich przejrzystości wnętrza.

Sypialnia_w_skandynawskim_stylu_3.jpg

Styl skandynawski idealny dla małych sypialni 

Styl skandynawski bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku niewielkich sypialni. Z uwagi na dominującą biel, wnętrze utrzymane w tym klimacie będzie wydawało się jasne i bardziej przestronne. Ponadto jest to styl, który godzi damskie i męski gusta aranżacyjne: nie jest nazbyt surowy, ale też nie nadmiernie dekoracyjny. Cechuje go przejrzystość, prosta forma mebli i dodatków, a jednocześnie smak i klasa. Chociaż faktem jest, że dla niektórych osób wnętrza w skandynawskim stylu wydają się zbyt chłodne i minimalistyczne. Jednak kilka kolorowych dodatków i miękkie, przyjemne w dotyku tkaniny w formie koców, narzut oraz poduszek skutecznie ocieplą aranżację i pogodzą różne zdania.

Sypialnia_w_skandynawskim_stylu.jpg
 
Sypialnia w stylu skandynawskim jest również łatwa do ponownego zaaranżowania. Jeżeli znudzi nam się jej dotychczasowy wygląd, prostymi środkami będziemy mogli dokonać jej metamorfozy. Biel, szarość i drewno są „towarzyskie”, dlatego możemy zestawiać je z bardziej wyrazistymi dodatkami czy meblami. W ten sposób odświeżymy wygląd wnętrza oraz nadamy mu nowy styl, bez konieczności przeprowadzania kosztownego i czasochłonnego remontu.

Sypialnia_w_skandynawskim_stylu_5jpg.jpg

Sypialnia_w_skandynawskim_stylu_7

Sypialnia_w_skandynawskim_stylu_6.jpg

Sypialnia_w_skandynawskim_stylu_7.jpg

AO
16.09.2016

 

6 komentarzy
ala k
22 października 2017, 16:08
1/0

Oboje lubimy styl skandynawski, zatem i tak urządziliśmy naszą sypialnię, a jeśli chodzi o łóżko to nasze znaleźliśmy w meble hot i też jest własnie w szarym kolorze. Bardzo fajnie wygląda zagłówek niby taki zwykły ale ma to coś co przyciąga oko. Wydaje mi się, że ta prostota jest najładniejsza.

Dagmara T
18 maja 2017, 14:23
1/0

Co niektóre nawet fajne są te aranżacje i zapewne to i owo wniosę tez do naszej sypialni. Akurat jesteśmy w trakcie wybierania mebli i zaczęliśmy oczywiście od łóżka. Kilka modeli się nam podoba ale faworytem jest Seul tapicerowane w szarym kolorze w Mebluj Dom. Niby nic specjalnego, ale właśnie ta prostota tak się nam podoba, teraz jeszcze tylko szafa i może jakaś komoda, ale to jeszcze zobaczymy, bo wszystko będzie zależało od tego jaką szafę wybierzemy.

Joasia
22 września 2016, 14:13
2/0

Zgadzam się z Brid. że bardzo fajnie jest dopełnić skandynawskie wnętrze jakimiś kolorowymi dodatkami.

Konrad
16 września 2016, 14:17
4/1

Polskie wnętrza w skandynawskim stylu są takie bardzo nowoczesne, wszystko pod linijkę. A właśnie tak jak jest tutaj napisane, jakiś starszy meble, niedoskonały, ale z duszą tworzy klimat takiego wnętrza. No ale najłatwiej kupić wszystko gotowe w sieciówce

Brid.
16 września 2016, 14:14
3/2

Dla mnie styl skandynawski w taki czystym wydaniu jest za surowy ale stanowi fajną bazę. Dodałabym do niego jakieś kolorowe meble np. coś w ludwikowskim stylu i wtedy byłooby bardziej stylowo

Dorota
16 września 2016, 14:13
1/0

Swoją sypialnię też tak urządziłam, dużo bieli i drewna

Dołącz do dyskusji