mebleportal
5 5 58

Systema Top 2000 – nowa jakość organizacji miejsca pracy

Systema Top 2000 – nowa jakość organizacji miejsca pracy

Porządek jest jednym z najistotniejszych warunków, które powinny być zapewnione w każdej pracy. Dzięki niemu organizacja zostanie zintensyfikowana, a co za tym idzie – wzrośnie jakość wykonywanych zadań. Systema Top 2000 firmy Hettich pozwala taki porządek zapewnić.

W biurowych realiach odpowiednia organizacja jest szczególnie ważna. Żadna firma nie może pozwolić sobie, by pracownicy biurowi tonęli w stosach papierów i dokumentów. Wszystko powinno mieć swoje należyte miejsce, do którego zapewniony zostanie właściwy dostęp. Dzięki temu praca przebiegać będzie sprawnie, efektywnie i bez trudności. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma Hettich – twórca innowacyjnego systemu przechowywania Systema Top 2000, którego skuteczność została przetestowana w biurach światowych marek.
 
Optymalna organizacja przestrzeni jest sprawą kluczową. Choć obecnie większość prac przeprowadzana jest elektronicznie, to nadal nie da obejść się bez papierowych wersji dokumentów. Muszą mieć one odpowiednie miejsce. Systema Top 2000 do rozwiązania tego problemu zaprojektowała kilka użytecznych rozwiązań.

systema 2000
 
Jednym z nich są podręczne kontenery wyposażone w specjalny system stalowych szuflad na ukrytych kulkowych prowadnicach. Dodatkowo szuflady te posiadają specjalny system zamykania Stop Control, charakteryzujący się potrójną funkcją: zamka centralnego, zabezpieczenia przed wysunięciem i samodociągu. Jako że w biurze ważna jest cisza, w szufladach zastosowano niklowany ślizgacz zapewniający minimalny opór, za sprawą którego szuflady zamykają się równomiernie i niemal bezgłośnie. Kolejnym udogodnieniem są prowadnice Quadro z czterema torami jezdnymi, które zapewniająca wytrzymałość, stabilność, a także nie angażują naszej siły, nawet, jeśli w szufladach znajduje się spore obciążenie. Taki kontener powinien znajdować się przy biurku każdego pracownika.

systema 2000
 
Kolejne funkcjonalne udogodnienie stanowią szafy. One również zapewnić mają bezproblemowy dostęp do uporządkowanej zawartości. Standardowe półki mogłyby jednak temu zadaniu nie sprostać. Dlatego w przypadku Systema Top 2000 szafy biurowe posiadają szerokie szuflady oraz poręczne ramy na zawieszane teczki, które niezwykle podwyższają komfort codziennych biurowych czynności przy zachowaniu należytego ładu i porządku. Szuflady i ramy wykonane są z wysokiej jakości stali lakierowanej proszkowo i wyposażone w prowadnice Quadro – te same, co w przypadku podręcznych kontenerów, a więc płynnie przesuwające się i niezwykle wytrzymałe na obciążenia.
 
Systema Top 2000 idzie jednak o krok dalej. Oprócz porządku w dokumentach, dba też o bezpieczeństwo i wygodę pracowników. Dlatego też fronty szafek nie posiadają uchwytów, o które można by się uderzyć czy zaczepić. 

systema 2000
 
Warto również podkreślić, że Systema Top 2000 opracowany został wedle systemu 5S – nowoczesnego konceptu mającego za zadanie stworzyć jak najlepiej zorganizowane miejsce pracy. Idea ta, stworzona przez japoński przemysł motoryzacyjny, wykorzystywana jest obecnie w większości światowych przedsiębiorstw w celu doskonalenia i zwiększania wydajności pracy, a tym samym poprawiania jakości usług i wyrobów.

Dołącz do dyskusji