mebleportal
5 5 50

Jak zaprojektować idealne pomieszczenie do pracy?

Jak zaprojektować idealne pomieszczenie do pracy?

Aranżacja biura zgodnie z zasadami ergonomii zwiększa efektowność i komfort naszej pracy. Sprawdźcie zatem, jak urządzić przestrzeń sprzyjającą realizacji codziennych zadań. W naszym artykule znajdziecie porady m.in. na temat oświetlenia biura oraz szczegółów decydujących o samopoczuciu w pracy.

Oświetlenie biura

Prawie 2000 – średnio tyle godzin w roku spędzamy w biurze. Aby chronić swój wzrok oraz zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo podczas pracy, bardzo ważne jest prawidłowe oświetlenie wnętrza. Zarówno zbyt ciemne, jak i zbyt jasne światło nie służy naszym oczom. W pierwszym przypadku łatwo ulegają zmęczeniu, w drugim narażone są na powstawanie wad wzroku. – Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie paneli LED z możliwością regulacji barwy światła – mówi Mateusz Strzałkowski, rzecznik prasowy firmy GTV – eksperta ds. oświetlenia. – Barwa światła wpływa na nasze samopoczucie np. zimna wzmaga naszą koncentrację, a ciepła pomaga się rozluźnić. Rozwiązanie takie jak oprawa LED typu downlight Bolero pozwala wykorzystać obie te cechy – dodaje.

Jak zaprojektować biuro

Fot. Oprawy rastrowe zastąpmy oprawami wpuszczanymi lub panelami LED (np. panelami Galaxy od GTV), które równomiernie oświetlają pomieszczenie i w sposób przyjazny dla oczu emitują światło.

Kolory sprzyjające pracy

Kolejnym ważnym elementem wystroju biura są kolory. Powinny sprzyjać wyciszeniu oraz koncentracji. Z tego względu wyraziste i przykuwające uwagę odcienie nie sprawdzą się. Do aranżacji biura zdecydowanie lepiej wykorzystać subtelne, jasne tony o małym nasyceniu barwy. Bardzo dobrym wyborem są m.in. ciepłe beże.

Miejsce do wypoczynku w czasie pracy

Przerwy w czasie pracy zwiększają naszą efektywność. Z tego względu coraz więcej firm inwestuje w tzw. chillout room’y, czyli pokoje przeznaczone do odpoczynku dla pracowników. Sposób ich aranżacji odbiega od stylu gabinetów biurowych. Nierzadko pojawiają się w nich meble i przedmioty sprzyjające relaksowi. Leżaki, hamaki, piłkarzyki czy konsole do gry mają wspomóc szybką regenerację ciała i umysłu w czasie przerw od pracy. Całości dopełnia odpowiednie oświetlenie. – W przypadku pokoju przeznaczonego do relaksu, stawiamy raczej na oprawy gwarantujące ciepłą barwę światła. Dzięki temu nasze oczy szybciej odpoczną, a i my będziemy bardziej rozluźnieni – mówi Mateusz Strzałkowski.

Więcej informacji znajdziecie na stronie https://www.gtv.com.pl/pl/.

 

Dołącz do dyskusji