mebleportal
5 5 52

Aranżacja kawalerki. Pomysły dla małego wnętrza

Aranżacja kawalerki. Pomysły dla małego wnętrza

Aranżacja kawalerki to zadanie wymagające, obligujące właścicieli do znalezienia wypadkowej między pragnieniami a potrzebami. Kawalerka jednak jak najbardziej może być mieszkaniem w pełni funkcjonalnym i urządzonym w najlepszym guście.

Aranżacja kawalerki – różne oblicza przedpokoju

Jako że pierwsze wrażenie nie pozostaje bez znaczenia, aranżacja kawalerki powinna być dopracowana w szczegółach już od samego wejścia. Przedpokój musi pomieścić wszystkie okrycia wierzchnie, buty oraz inne tego typu przedmioty. Świetnie do tego celu nadadzą się sprytne schowki, wysuwane wieszaki czy półki przeobrażające się w funkcjonalne siedzisko, które zadbają o właściwą organizację nie zabierając cennej powierzchni.

Aranżacja_kawalerki.jpg  Aranżacja_kawalerki_2.jpg

Wolną ścianę możemy wykorzystać jako miejsce na mini wystawę, montując na niej wąskie półki, na których ustawimy zdjęcia, plakaty czy grafiki. Możemy też powiesić je bezpośrednio na ścianie – aby aranżacja kawalerki była ciekawsza zamiast ustawiać je w rzędzie, stwórzmy z nich ciekawe kompozycje, które ożywią i udekorują wnętrze.
 
Aranżacja kawalerki – uporządkowane pracowanie

Choć w kawalerce nie ma miejsca na obszerne biuro, możemy zaaranżować mniejszy kącik do pracy. Podwieszany blat i wysoki stołek typu hoker nie zabiorą wiele powierzchni, wręcz przeciwnie – optycznie „wysmuklą” wnętrze, stając się ponadto miejscem do wygodnej pracy.

Aranżacja_kawalerki_3.jpg  Aranżacja_kawalerki_3.jpg
 
Aranżacja strefy gabinetowej w kawalerce może składać się ponadto z różnego rodzaju półek czy szafek, w których zgromadzimy i posegregujmy wszelkie potrzebne przedmioty. Sprawdzą się zarówno otwarte jak i zabudowane półki, z których warto stworzyć ciekawe i przede wszystkim funkcjonalne kompozycje. Nad biurkiem możemy też umieścić magnetyczną tablicę, która stanie się naszym organizerem. Aranżacja miejsca do pracy powinna być utrzymana w jasnej i spokojne kolorystyce. Warto jednak biel przełamać jakimś ciekawym dodatkiem w postaci kolorowego, wzorzystego dywanu czy doniczek z roślinami.

Aranżacja kawalerki – galeria


Aranżacja kawalerki – pomocna biel

Często spotyka się kawalerki urządzone w stylu skandynawskim czy minimalistycznym. Nic dziwnego – to aranżacja stworzona dla kawalerki. Biel na ścianach i meblach optycznie powiększa wnętrze, ujednolica przestrzeń i dodaje mu świeżości. Do tego biel staje się świetną bazą dla uwypuklenia innych elementów i pozwala na eksperymenty pozornie niedozwolone w małym mieszkaniu. Biel zrównoważy np. wzorzystą, przyciągają uwagę podłogę (wskazówka: jeśli deseń podłogowy zastosujemy na całej powierzchni, ujednolici on przestrzeń i doda jej przestronności).

Aranżacja_kawalerki_5.jpg

Aranżacja kawalerki w bieli to też doskonały pretekst do przemycania różnych akcentów kolorystycznych i tworzenia oryginalnych mieszanek. Krzesło w jednym kolorze, stół w drugim, a zasłony w trzecim dzięki bieli będą ze sobą współgrać i nie sprawią wrażenia przesytu w małym wnętrzu.

Polecamy:
 

 

 

Dołącz do dyskusji