mebleportal
5 5 40

Aranżacja łazienki w stylu rustykalnym

Aranżacja łazienki w stylu rustykalnym

Wraz z rozwojem świadomości estetycznej konsumentów pojawia się coraz więcej ciekawych projektów w stylu rustykalnym, preferowanym wraz z adaptacją starych pomieszczeń Do pomieszczeń, jakie ciekawie można w takim stylu zaaranżować, należy również łazienka.

Styl nowomiejski, pełen plastiku i pseudo pozłoceń, zmęczył już nieco swoją pretensjonalnością i brakiem smaku wiele osób szukających niebanalnych rozwiązań. Styl rustykalny, a więc w założeniu nieco wiejski jest w tej chwili bardzo trendy. Styl ten pozwala na swobodną grę konwencjami i świetnie łączy nowoczesność wyposażenia technicznego łazienki z naturalnymi pięknymi materiałami. W tak zaprojektowanej łazience, w pełni swobody łączymy ze sobą piękne, nowoczesne baterie umywalkowe, nowoczesną wannę z drewnem, belkami i kamieniem. Korzystamy z naturalnych elementów starego budownictwa, podkreślając urok starego drewna, piękny naturalny kolor cegieł czy niebanalny wykrój okien.

     Łazienka w stylu rustykalnym

W tak pomyślanej łazience możemy w dalszym ciągu korzystać z rozwiązań klasycznych jak kafelki czy płytki podłogowe, jest to kwestia doboru kolorów oraz faktury wykorzystanych elementów. Dopasowując płytki podłogowe lub kafelki do takiego pomieszczenia, staramy się unikać jakichkolwiek finezyjnych wzorów, stawiając raczej na szeroką gamę kolorów ziemi oraz ciekawą fakturę użytych kafelek. Dążymy w tym wyborze do maksymalnej prostoty, starając się wydobyć naturalne piękno innych elementów łazienki, dla których podłoga lub wykafelkowana ściana stają się raczej tłem niż treścią. Na tak pomyślanym tle, pięknie się prezentują – albo poprzez kontrast, albo poprzez współgranie – naturalne elementy wyposażenia naszej łazienki.

     Łazienka w stylu rustykalnym

W przestrzeni tak zakomponowanej świetnie mieszczą się naturalne drewniane ramy luster z czystego nie zamalowanego drewna lub wręcz postarzonego, jeśli nie mamy naturalnie przez czas spatynowanych ram. Świetnie się czują w nim również meble typu vintage, które stosunkowo łatwo zdobyć, dobierając je do charakteru wnętrza i czyszcząc z warstw farby, tak – aby stały się jak najbardziej naturalne, odsłaniając swoje strukturalne piękno. Jeśli nie mamy do tego smykałki lub cierpliwości, możemy znaleźć  wśród propozycji na rynku meble łazienkowe stworzone z czystego drewna zaimpregnowanego tak, aby znosiło warunki, jakie mamy w łazience. Kompozycję możemy uzupełnić  dopasowanymi do nastroju miejsca elementami, jak ręczniki, zasłonki w oknie, czy zasłonka nad wanną. Pięknie wyglądają tu także przedmioty wyszukiwane na pchlich targach lub w sklepach ze starociami, jak na przykład stare miednice, balie, dzbanki; pamiętajmy jednak, żeby nie „zagracić” przestrzeni, jaką tworzymy, dajmy jej nieco oddechu, by były widoczne wszystkie jej elementy architektoniczne.

   Łazienka w stylu rustykalnym

Jeżeli pomieszczenie posiada drewniana powałę lub podłogę, to już sam ten element nadaje mu niesłychanego wdzięku; możemy je zaimpregnować, wydobywając ich naturalny kolor lub zamalować na biało, pozostawiając jednak ich rytmy wynikające z położonych desek i wsporników.

   Łazienka w stylu rustykalnym

Pomieszczenia takie są niezwykle ciepłe i przytulne epatując użytkownika swoją atmosferą i przywodząc na myśl dom z historią ukryta w poszczególnych elementach i przedmiotach a jednocześnie w żadnym stopniu nie kłóci się z nawet ekstremalnie nowoczesnymi rozwiązaniami opartymi o koncepcje minimalistyczne w projektowaniu a wręcz przeciwnie wydobywa szlachetne kształty naszych wanien lub armatury łazienkowej.

   Łazienka w stylu rustykalnym

Dołącz do dyskusji