mebleportal
5 5 29

Aranżacje pokoi dziecięcych

Sposobów na aranżacje dziecięcych pokoi jest mnóstwo. Wnętrze to powinno być małym królestwem naszego dziecka dopasowanym do jego gustu, temperamentu i potrzeb. Przyjrzyjmy się kilku ciekawym aranżacjom pokoi dziecięcych.

Aranżacje_pokoi_dziecięcych_7.jpg

Aranżacje pokoi dziecięcych – wszystko na swoim miejscu

To rozwiązanie uniwersalne i praktyczne. Sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci, które mimo niewielu lat potrafią dbać o ład w pokoju, jak i dla małych bałaganiarzy, którym pomoże w codziennym oswajaniu porządku.
 
Aranżacja każdego pokoju dziecięcego wymaga odpowiedniej – wbrew pozorom całkiem dużej – liczby schowków i wszelkiego rodzaju miejsc do przechowywania. Dzieci muszą mieć gdzie składać zabawki, książki czy ubranka. Minimalistyczna aranżacja dziecięcego pokoju opiera się głównie na dużej ilości zamkniętych szafek, w których mały domownik może trzymać wszystkie potrzebne przedmioty. Takie rozwiązanie sprawia, że pokój wygląda schludnie i czysto, co w efekcie wpływa na komfort korzystania z wnętrza.

Aranżacje_pokoi_dziecięcych.jpg
 
Oczywiście nie wszystko musi być schowane i zakryte. Tego typu aranżacja dziecięcego pokoju bazuje również na otwartych półkach czy regałach (stojących bądź wiszących), które umożliwiają ekspozycje rysunków, zabawek czy innych dodatków. Co ważne – nadal przy zachowania porządku i harmonii. 
 
Aranżacje pokoi dziecięcych – żyjące ściany

Aranżacje_pokoi_dziecięcych_2.jpg

Dla dziecka, które posiada nieokiełznaną wyobraźnię i duszę artysty polecana jest mniej oszczędna aranżacja. Sposobów na realizację barwnej i dekoracyjnej aranżacji dziecięcego pokoju jest kilka.

  • Z jednej strony możemy zdecydować się na tapetę. Zamiast nudnych deseni czy oklepanych wzorów warto jednak postawić na pomysł, który będzie robił wrażenie i kompletnie zmieniał charakter wnętrza. Jedną ścianę poświęćmy na wyrazistą tapetę – aby nie była zbyt przytłaczająca i męcząca zamiast kolorów może być ona w czerni i bieli. Niech będzie ozdobiona grafiką z ulubionej książki naszego dziecka czy stworzeniami z baśniowej krainy. Gdy tapeta będzie czarno-biała nie zapominajmy, że w aranżacji nie może zabraknąć kolorowych dodatków, które ożywią i ocieplą wnętrze – niech część mebli czy dodatków skąpana będzie w soczystych kolorach.
  • Innym sposobem na oryginalną i żywą aranżację dziecięco pokoju jest pomalowanie jednej ze ścian farbą tablicową. To rozwiązanie łatwe i niekosztowne, za to zapewniające dziecku mnóstwo frajdy.

Aranżacje_pokoi_dziecięcych_3.jpg

W aranżacji pokoi dziecięcych można pójść o krok dalej. Domek na drzewie albo ścianka wspinaczkowa w pokoju? Czemu nie! Tego typu aranżacja z pewnością będzie spełnieniem dziecięcych marzeń.
Domek na drzewie można zaaranżować na przestrzeń sypialnianą albo miejsce, gdzie dziecko będzie mogło bawić się z przyjaciółmi. Takie rozwiązanie powiększa też przestrzeń użytkową pokoju – pod domkiem można na przykład stworzyć wygodne miejsce do nauki albo małą garderobę.

Aranżacje_pokoi_dziecięcych_4.jpg  Aranżacje_pokoi_dziecięcych_5.jpg

Ścianka wspinaczkowa nie sprawi dużych trudności w zamontowaniu, a dla naszego dziecka stać może się wielką frajdą i sposobem na aktywne spędzanie czasu. Parę uchwytów może także służyć do przemieszczenia się na nietypowo ulokowane miejsca do wypoczynku.
W przypadku takich rozwiązań pamiętajmy koniecznie o zapewnieniu należytego bezpieczeństwa, a otrzymamy niepowtarzalną i bajkową aranżację pokoju dziecięcego.
 
Polecamy:

  

 
 

1 komentarz
Fibi
23 marca 2016, 17:02
0/0

Na dwóch ostatnich zdjęciach to prawdziwe królestwa dzieciaków 🙂

Dołącz do dyskusji