mebleportal
5 5 33

Aranżacje w stylu marynistycznym

Aranżacje w stylu marynistycznym

Gdy za oknem mroźna zima, styl marynistyczny jawi nam się jako wytęsknione marzenie. Nic jednak prostszego – trend ten można zaszczepić w swoim wnętrzu przy pomocy paru prostych elementów, a potem tylko cieszyć się świeżym, uniwersalnym i wprawiającym w pozytywny nastrój wystrojem. To świetny pomysł, aby mieszkanie w zabieganym mieście obdarzyć lekkim, bezpretensjonalnym i wakacyjnym charakterem.

Fot. Westwing

Nadmorskie dekoracje 

Zacznijmy od końca. To dekoracje przesądzają o charakterze wnętrza. Są też pomocne, gdy nie planujemy przeprowadzać gruntownego remontu w naszym mieszkaniu, bowiem łatwo zmieniają styl wystroju. I tak przy pomocy odpowiednio dobranych dywaników, narzut, poduszek czy zasłon możemy nadać pomieszczeniu marynistycznego smaku.

Nieodzownym elementem wnętrza w stylu marynistycznym są naturalne tkaniny, takie jak płótno czy bawełna. Wystarczą drobne elementy skąpane w biało-niebieskich pasach, by nasze wnętrze nabrało nadmorskiego klimatu.

Pasy to jednak nie wszystko. Nie bójmy się innych charakterystycznych elementów takich jak wiosła, statki czy ryby. Te niezbyt często spotykane motywy zdobnicze w łatwy sposób pomogą zbudować marynistyczną całość. Dodajmy stare mapy lub ryciny nadmorskich pejzaży, stylizowane na okrętowe lampy czy lustra przypominające okna w kajutach. Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia, pamiętajmy jednak o umiarze – wnętrze marynistyczne ma koić, a nie przytłaczać dodatkami.
 


 

Biel i granat – kolory marynistycznego wnętrza 

Jeśli chodzi o paletę barwną, postawmy na biel. Ten bazowy dla stylu marynistycznego kolor wypełni wnętrze świeżością i spokojem.

Wdzięcznym tematem do improwizacji będzie natomiast granat. Może się on pojawić pod postacią wspominanych już wcześniej grubych, charakterystycznych pasów, ale nie bójmy się wykorzystywać go też w inny sposób. Może pokrywać płótna obrazów czy wielkoformatowe malowidła naścienne a także takie niestandardowe elementy jak boki wanny. Ważne byśmy dobrali odpowiedni odcień – kierujmy się w stronę tych głębokich i nasyconych, które instynktownie przywodzić będą na myśl toń morza czy oceanu. 

Aranżacje_w_stylu_marynistycznym_2.jpg
 

Drewniane meble i wiklina

Meble w stylu marynistycznym najczęściej wykonane są z drewna, najlepiej tego nie do końca idealnego – sęki i nierówności są mile widziane. Drewno może być także bielone. Świetnie nadadzą się otwarte regały, skrzynie czy plecione, wiklinowe kosze.

Meble wypoczynkowe powinny być przede wszystkim wygodne – styl marynistyczny kojarzyć ma się przecież z wakacyjnym wypoczynkiem i relaksem. Poza fotelami czy kanapami dobrym pomysłem będzie również powieszenie hamaka.

Polecamy: 

2 komentarze
jola
12 września 2017, 15:10
1/0

Właśnie się dowiedziałam, że lubię styl marynistyczny 😀 Piękne zdjęcia

Bożena
12 września 2017, 15:10
1/0

jakie to wszystko jest ładne 🙂

Dołącz do dyskusji