mebleportal
5 5 42

Ciekawe meble – 2 w 1 i transparentność

Ciekawe meble – 2 w 1 i transparentność

Współczesny design to bogactwo i różnorodność wzorów, form oraz materiałów wykorzystywanych w produkcji mebli. Podstawowym wyznacznikiem jakości wyposażenia wnętrza jest funkcjonalność, jednak ciekawe meble łączą w sobie zarówno walory praktyczne, jak i niebanalną estetykę. Pomysłowe stoliki kawowe oraz transparentne przedmioty są tego interesującym przykładem. 

Ciekawe meble  z przezroczystego materiału

Ciekawe meble wykonane z przezroczystego materiału sprawdzą się w wielu wnętrzach. Do niewielkich pomieszczeń wprowadzą lekkość i optycznie je powiększą – delikatna konstrukcja oraz transparentność materiału sprawią, że wnętrze wyda się mniej zastawione. W dziecięcym pokoju staną się atutem ze względu na brak metalowych elementów. Ponadto transparentne meble często mają nietypowe kształty, które w połączenie z przezroczystą powierzchnią nadają im futurystyczny, niecodzienny wygląd. Z tego względu sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, w których stawia się na oryginalne rozwiązania aranżacyjne. Ciekawie będą prezentować się również w pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym, a także w pokoju nastolatka, jako ciekawy detal.

Ciekawe_meble.jpg
Fot. Stolik Duch, design-store

Transparentne meble wykonywane są z poliwęglanu, techopolimeru nylonu, a w najbardziej tradycyjnej wersji ze szkła. Atutem dwóch pierwszych materiałów jest podwyższona odporność na promieniowanie UV i zarysowania, przez co te ciekawe meble są również trwałe oraz uniwersalne (można je umieszczać także na zewnątrz). W ofercie mebli wykonanych z przezroczystego materiału odnajdziemy m.in. stoliki kawowe, stoły, krzesła, fotele a nawet ramy łóżek!
 

Ciekawe_meble_2.jpg

Fot. Krzesło Crystal, Siesta

Stoliki kawowe z charakterem 

Stoliki kawowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia salonu. Często traktowane są one przez projektantów jako przedmiot, który ma być funkcjonalną ozdobą wnętrza, zaskakiwać i wyróżniać się swoją budową. Takie ciekawe meble skupiają na sobie uwagę, a przy tym nawet najbardziej nietypowe z nich dobrze spełnią swoją podstawową rolę, czyli zapewnią miejsce do odłożenia filiżanki z kawą, książki czy pilota.  

Ciekawe_meble_3.jpg
Fot. Stoliki kawowe Rizott, Interior

Ciekawe mebel – mniejsze w większym

W małych wnętrzach warto zastosować wsuwane stoliki kompaktowe, czyli pomysłowe i ciekawe meble tej samej budowy, ale o różnych wymiarach. Zaprojektowane tak, aby mniejszy stolik (lub stoliki) mógł zostać schowany pod większym. Poszczególne elementy wchodzące w skład kompletu można dowolnie rozmieszczać w pomieszczeniu. Kiedy potrzebujemy więcej wolnego miejsca, mniejszy stolik wystarczy wsunąć pod większy. Jednocześnie, ze względu na niewielką wagę, są one łatwe w przenoszeniu i mogą być dowolnie rozstawiane w pomieszczeniu.  

Ciekawe_meble_5.jpg
Fot. Stolik Naturals, Interior

Alternatywą dla kompaktowych stolików kawowych o tym samy kształcie są zestawy składające się z mebli o różnej budowie. W ich przypadku niższy stolik również może być wsunięty pod drugi, jednak te ciekawe meble nie nakładają się na siebie idealnie, ale tworzą nietypowe konstrukcje. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w większych wnętrzach.

Ciekawe_meble_6.jpg
Fot. Stoliki Urban Coffe, Sits

Polecamy:

Innym, ciekawym przykładem stolików kawowych są te wyposażone w schowek. Doskonale sprawdzą się one w mniejszych pokojach, zastępując dodatkową półkę. Jednocześnie pozwolą utrzymać porządek na blacie i sprawią, że strefa wypoczynkowa będzie bardziej uporządkowana. Im mniej przedmiotów pozostawionych na widoku, tym niewielkie wnętrze wydaje się być bardziej przestronne.

Ciekawe_meble_7.jpg
Fot. Stolik Secret Coffee, Sits
 
 

Dołącz do dyskusji