mebleportal
5 5 27

Designerskie meble dmuchane

Polski design ma się dobrze, czego przykładem jest nowatorska kolekcja mebli dmuchanych AIR zaprojektowana przez studio MALAFOR. Kolekcja swoją premierę miała na tegorocznej edycji mediolańskich targów meblowych Ventura Lambrate, gdzie wzbudziła duże zainteresowanie odwiedzających. 

Designerskie-meble-dmuchane.jpg
Fot. Meble z kolekcji AIR

Studio MALAFOR zostało założone przez Agatę Kulik-Pomorską i Pawła Pomorskiego. Zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem mebli oraz innych projektów wzornictwa przemysłowego. Jego nowa kolekcja AIR składa się z fotela i stołków w trzech wersjach. Meble mają prostą, ale niezwykle pomysłową i zaskakującą budowę. Powstają z połączenia dwóch elementów: prostego stelaża oraz dmuchanych poduszek w pokrowcach wykonanych ze skóry ekologicznej. Stelaże w każdym z trzech stołków zbudowane są z drewna dębowego, jednak różnią się od siebie detalami:

  • Stołek Back – stelaż wyposażony jest w niewielkie oparcie;
  • Stołek Zip – stelaż ma symetryczną budowę i pozbawiony jest oparcia. Dodatkowo poduszki mogą zostać z sobą połączone za pomocą suwaków (wszytych w pokrowce) dzięki czemu można uzyskać dwu czy trzyosobową ławę.
  • Stołek Vertical – elementem, który odróżnia go od innych modeli jest poduszka o kształcie rogalika.

Bardziej złożoną budowę prezentuje fotel – jego stelaż składa się z rurek metalowych i podłokietników wykonanych z drewna dębowego. Między nimi zamontowane są dwie poduszki, które tworzą wygodne siedzisko i oparcie.

Designerskie-meble-dmuchane-2.jpg
Fot. Krzesło Vertical i fotel z kolekcji AIR

Skóra ekologiczna, którą pokryte są poduszki mebli AIR, jest trwała, odporna na przebicia, łatwa w czyszczeniu oraz trudnopalna. Z tego względu stołki i fotel dobrze sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i przestrzeniach publicznych, w których będą wygodną i ciekawą alternatywą dla tradycyjnych krzeseł. Poduszki dostępne są w dwóch odcieniach szarości, jednak na zamówienie wykonywane są także pokrowce w innych kolorach.  

Całą kolekcję AIR możecie zobaczyć tutaj: www.malafor.co

Dołącz do dyskusji