mebleportal
5 5 50

Drewniane meble do salonu – oryginalne propozycje

Drewniane meble do salonu – oryginalne propozycje

Drewniane meble do salonu to rozwiązanie trwałe, solidne, do tego piękne i uniwersalne. Co jednak, jeśli nie chcemy polegać na klasycznych kompletach drewnianych mebli i pragniemy tchnąć w nasze wnętrze odrobinę niepowtarzalności i wdzięku? Przyjrzyjmy się oryginalnym pomysłom na drewniane meble do salonu.

Drewniane meble do salonu – niebanalne przechowywanie

Drewniane meble do salonu wcale nie muszą oznaczać nudnych i zwyczajnych modeli. Przechowywanie książek, płyt, magazynów czy bibelotów może być nie tylko sensownie zorganizowane, ale i przyjemne, a przede wszystkim niezwykle dekoracyjne. Szukajmy regałów i komód, które bazują na niecodziennej konstrukcji i formie – w ten sposób połączymy przyjemne z pożytecznym, niezwykle praktyczny drewniany meble do salonu czyniąc również elementem, który przyciągać będzie uwagę i zachwycać niebanalnym wyglądem. 

Drewniane-meble-do-salonu.jpg  Drewniane-meble-do-salonu-2.jpg

Drewniane meble do salonu – komody vintage

Zwolennicy prostoty powinni natomiast przeszukać piwnice i strychy, giełdy staroci, sklepy z antykami czy internetowe aukcje. Świetny przykład drewnianych mebli do salonu stanowią bowiem komody vintage. Są eleganckie i minimalistyczne, a przy tym bezpretensjonalne i urocze. Design nawiązujący do dawnych trendów to obecnie gorący trend, który świetnie sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach. Drewniane meble do salonu w postaci komód z czasów PRLu nadadzą wnętrzu wyjątkowego klimatu. Świetnie wyglądają na tle białych ścian i w towarzystwie wyrazistych akcentów kolorystycznych. Wewnątrz pomieszczą przedmioty i uchronią je przed zakurzeniem, na górze zaś ładnie wyeksponują figurki, rośliny czy zdjęcia.

Drewniane-meble-do-salonu-3.jpg  Drewniane-meble-do-salonu-5.jpg

Polecamy:

Drewniane meble do salonu – kawałek lasu w salonie

Jeszcze inaczej będą wyglądać drewniane meble do salonu, których właścicielami są miłośnicy przyrody. Ich wygląd powinien przywodzić na myśl lasy i tereny zielony, otwartą przestrzeń. Jeśli cenimy naturę, szukajmy stolików wykonanych z surowych, niemal nieobrobionych kawałków drewna, które formą niewiele różnią się od prawdziwych konarów drzew. Natchną one wnętrze świeżością, energią, ale i spokojem, tworząc szczery i prosty wystrój. Takie drewniane meble do salonu będą oryginalnym i niepowtarzalnym elementem dekoracyjnym, którego zazdrościć będą nam wszyscy goście.
 

Drewniane-meble-do-salonu-8.jpg

 
Drewniane meble do salonu – zrób je samemu

Palety, skrzynki czy deski nadal chętnie przerabiane są na drewniane meble do salonu. Trend własnoręcznego tworzenia mebli nie umarł, wręcz przeciwnie – wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem. To rozwiązanie warte uwagi z różnych względów: z jednej strony nie obciąży zbytnio naszego portfela, przede wszystkim jednak pozwoli cieszyć się samodzielnie zaprojektowanymi i wyprodukowanymi sprzętami, dzięki czemu wnętrze zyska na unikalności, będzie bardziej spersonalizowane i przytulne. Pomysł ten pozwala wykazać się naszej kreatywności i stworzyć mebel idealnie trafiający w nasz gust i potrzeby. Samemu zrobić możemy stoliki, szafeczki czy nawet podstawy foteli – wszystko zależy wyłącznie od naszej fantazji.

Drewniane-meble-do-salonu-9.jpg  Drewniane-meble-do-salonu-10.jpg

 

Dołącz do dyskusji