mebleportal
5 5 66

Dwa w jednym – jak wydzielić dwa pomieszczenia z jednego wnętrza

W naszych mieszkania nie zawsze znajduje się wystarczają dużo miejsca, aby każdy z domowników mógł cieszyć się osobnym pomieszczeniem. Niekiedy są one na tyle małe, że jedno wnętrze musi spełniać różnorodne, często bardzo rozbieżne funkcje. Takie trudności możemy jednak umiejętnie przezwyciężyć – podpowiadamy przy pomocy jakich środków wydzielić z jednego wnętrza dwa funkcjonalne pomieszczenia.

Jak_wydzielić_dwa_pomieszczenia_z_jednego_wnetrza.jpg
 

Ścianki działowe to rozwiązanie znane i sprawdzone, jednak wymagające uwzględnienia już na etapie projektowania mieszkania. Przyjrzyjmy się więc elementom bardziej mobilnym, które łatwiej zamontować, a w razie potrzeby i przestawić:

 

  • Parawany i zasłony

To eleganckie rozwiązanie z powodzeniem umożliwi nam wytworzenie intymnej strefy. Poza funkcją dzielenia przestrzeni parawan lub zasłona wprowadzą do naszego wnętrza również walor estetyczny. Parawan dodatkowo ograniczy przepływ dźwięków, dzięki czemu pozwoli wykreować cichą przestrzeń, idealną do pracy czy relaksu.

Jak_wydzielić_dwa_pomieszczenia_z_jednego_wnetrza_4.jpg

 

  • Regały

Funkcje ścian przejąć mogą również meble. Modele skrzyniowe, czyli wszelkie kredensy, bufety bądź witryny wyraźnie zaznaczą podziały wnętrza. Przydatne do tego będą szczególnie otwarte regały. Zapewnią one prześwit światła, dzięki czemu przestrzeń optycznie się nie zmniejszy. Ponadto regały są bardzo praktyczne  –możemy ustawić na nich różne przedmioty, zarówno typowo użytkowe, jak i dekoracyjne.
 

Jak_wydzielić_dwa_pomieszczenia_z_jednego_wnetrza_5.jpg

Jak_wydzielić_dwa_pomieszczenia_z_jednego_wnetrza_6.jpg

 

  • Rośliny

Ciekawym pomysłem będzie również ścianka działowa z roślin. Wystarczy, że na niskich szafkach czy małych stolikach kawowych ustawimy wysokie rośliny takie jak palmy, draceny czy choćby wysokie kaktusy, które stworzą piękne, zielone przepierzenie. Zamiast stolików czy mini regałów możemy polegać na kwietnikach. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór pięknych, dekoracyjnych kwietników, które wraz z roślinami stanowić będą imponującą ozdobę ocieplającą i wyróżniającą nasze wnętrze.

Polecamy:

Jak_wydzielić_dwa_pomieszczenia_z_jednego_wnetrza.jpg

Jdzielić_dwa_pomieszczenia_z_jednego_wnetrza_2.jpg
 

Jak_wydzielić_dwa_pomieszczenia_z_jednego_wnetrza_3.jpg
2.11.2016
 
4 komentarze
Asik
9 listopada 2016, 11:48
0/0

Wszystko fajnie, ale w małym pokoju nie ma co robić podziałów bo sie jakieś klitki potworzą

Marek
9 listopada 2016, 11:47
0/0

Ja widziałem jeszcze inny pomysł: przedzielenie dużego pokoju całym zestawem mebli. Coś w stylu meblościanki, ale dużo ładniejsze i nowoczesne

Bartek
7 listopada 2016, 14:08
0/0

Fajnie są te rozwiązania, ale sprawdzą się żeby wizualnie odgrodzić pomieszczenia. Z wyciszeniem głosów już gorzej

Kori
7 listopada 2016, 14:07
1/0

Nowoczesny kwietnik zamiast ścianki super

Dołącz do dyskusji