mebleportal
5 5 71

Elektryczny grzejnik drabinkowy do łazienki – czy warto go używać?

Elektryczny grzejnik drabinkowy do łazienki – czy warto go używać?

W łazience trzeba zadbać o zapewnienie odpowiednich warunków cieplnych, by korzystanie z tej przestrzeni było przyjemne i nie prowadziło do dyskomfortu. Do tego celu przydają się praktyczne elektryczne grzejniki drabinkowe.

Dlaczego warto z nich korzystać oraz na co zwracać uwagę, gdy poszukuje się dobrego produktu do konkretnego wnętrza? O tym napiszemy poniżej.

 

Nowoczesne grzejniki łazienkowe a komfort cieplny

 

Grzejniki w łazience to podstawowy element, by zapewnić pełną swobodę i wygodę korzystania z tej części domu, w której często jesteśmy bardziej narażeni na zmiany temperatury, gdy wychodzimy wprost spod prysznica.

Uzyskanie komfortu cieplnego w łazience jest nieco trudniejsze niż w pozostałych częściach domu. Zazwyczaj w pokoju kąpielowym trzeba utrzymywać wyższą temperaturę niż w pozostałych pomieszczeniach. Optymalne warunki to najczęściej 22-24 stopnie Celsjusza.

Do tego celu przydają się praktyczne urządzenia grzewcze, jak choćby grzejniki elektryczne, dostępne między innymi na stronie: Econovli.pl. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są grzejniki drabinkowe.

 

Elektryczne grzejniki drabinkowe do łazienki – co to takiego?

 

Elektryczny grzejnik drabinkowy do łazienki niekiedy bywa mylony z bardzo podobną konstrukcją, podpiętą jednak do wodnej instalacji centralnego ogrzewania.

W tym jednak przypadku grzejnik podłącza się tylko i wyłącznie do prądu, by uzyskać zasilanie. Nie potrzeba zatem wielu przewodów, ani rurek doprowadzających ciepłą wodę, która przekazuje najpierw ciepło metalowej obudowie, skąd następnie jest transmitowane do pomieszczenia.

Drabinkowe grzejniki elektryczne zawiesza się na ścianie. Dostępne na rynku produkty mają różne kształty, wielkości i kolory, dzięki czemu nadają się do wykorzystania w każdej łazience jako główne ogrzewanie lub rozwiązanie wspierające.

 

Grzejnik drabinkowy do łazienki – największe zalety i mankamenty produktu

 

Wygodne grzejniki drabinkowe szybko się nagrzewają, dzięki czemu bez większego trudu można ogrzać lub dogrzać pomieszczenie, zawsze gdy jest to potrzebne. Sterowanie urządzeniem nie jest specjalnie skomplikowane. Można też zdecydować się na model elektryczny z termostatem. Dzięki niemu ustawia się preferowaną temperaturę, a grzejnik automatycznie uruchamia się wtedy, gdy robi się zbyt chłodno.

Modele elektryczne drabinkowe są rozwiązaniem tanim i prostym w montażu. Nie wymagają podpinania rozbudowanego osprzętu lub akcesoriów, jak w przypadku grzejników łazienkowych w ramach CO. Znacząco obniża to koszty i czas potrzebny na instalację produktu w pomieszczeniu.

Grzejnik elektryczny drabinkowy to funkcjonalne rozwiązanie do łazienki. Jego konstrukcja pozwala bowiem nie tylko szybko i sprawnie uzyskać optymalną temperaturę, ale także tworzy wygodną przestrzeń do suszenia ręczników lub drobnego prania.

Jakie są wady grzejnika elektrycznego drabinkowego? Ze względu na stosunkowo małą powierzchnię grzewczą w większych łazienkach mogą okazać się mało wydajne. Wówczas warto zdecydować się na większą liczbę urządzeń albo połączenie ich z innym rozwiązaniem grzewczym, na przykład elektrycznym ogrzewaniem podłogowym.

 

Praktyczne grzejniki elektryczne łazienkowe – sposób na ciepło i komfort

 

Niewielkie grzejniki elektryczne do łazienki zapewniają komfort i świetnie sprawdzają się w większości aranżacji. Łączą funkcjonalność z uniwersalnym designem, dzięki czemu zyskują z roku na rok kolejnych zwolenników, którzy bez nich nie wyobrażają już sobie swoich łazienek.

Dołącz do dyskusji