mebleportal
5 5 61

Funkcjonalne systemy przesuwne – wiele różnych zastosowań

Funkcjonalne systemy przesuwne – wiele różnych zastosowań

Drzwi oparte na systemach przesuwnych to oszczędność miejsca, wygoda użytkowania oraz możliwość różnorodnego aranżowania przestrzeni. Mogą zostać one wykorzystane m.in. do budowy szaf, oddzielenia sąsiadujących pomieszczeń bądź do wyodrębnienia dodatkowej strefy we wnętrzu.  

Fot. GTV


Systemy przesuwne zapewniają niezwykle szerokie możliwości kreowania wyglądu wnętrza. Drzwi w nie wyposażone mogą być stosowane w szafach, oddzielać pomieszczenia czy służyć do zabudowywania wnęk. W przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi skrzydłowych, systemy przesuwne zabierają znacznie mniej miejsca, dlatego doskonale wpisują się w wymagania każdego wnętrza. 
 
W ofercie firmy GTV, międzynarodowego dystrybutora akcesoriów meblowych i oświetlenia, odnajdziemy wysokiej jakości okucia do drzwi przesuwnych, które wyróżniają się wieloma możliwościami zastosowania w aranżacjach. Jednymi z nich są nowoczesne systemy QUANTUM, OVERLINE i OVERLINE PLUS. 
 
QUANTUM – system do drzwi przejściowych między pomieszczeniami
 


Fot. GTV

QUANTUM to linia okuć do drzwi przesuwnych z górnym systemem jezdnym. System QUANTUM doskonale sprawdzi się w projektach drzwi przejściowych oddzielających sąsiadujące pokoje. Z ich pomocą można również wydzielić dodatkową strefę w pomieszczeniu bez konieczności dokonywania czasochłonnych prac remontowych.

Z uwagi na sposób  montażu drzwi przesuwnych ograniczenia wynikające z metrażu wnętrza, jego kształtu czy sposób rozmieszczenia mebli zostają zniwelowane. Drzwi oparte o systemy przesuwne nie wymagają bowiem wolnej przestrzeni przed sobą, aby zostać otworzone.


Fot. GTV

 
Drzwi wyposażone w systemy przesuwne doskonale sprawdzą się również podczas aranżacji wnęk.  Pomagają one ciekawie i funkcjonalnie zagospodarować tę, często problematyczną, przestrzeń. Wnęka ukryta za skrzydłami pozostaje niewidoczna dla osób przebywających w pozostałej części pomieszczenia, dlatego bez trudu można urządzić w niej składzik, garderobę a nawet dodatkową strefę wypoczynkową, która będzie sprzyjała relaksowi i wyciszeniu.  

Drzwi systemu QUANTUM można wykonać z płyty o grubości 16-28 mm lub tworząc konstrukcję nośną opartą o ramę aluminiową z dowolnym wypełnieniem 4 mm lub 10 mm. W systemie zastosowano najwyższej jakości łożyskowane systemy jezdne, które poruszają się po pojedynczym torze górnym. Gwarantują one stabilną pracę drzwi i wygodę ich użytkowania.   


Fot. Tor górny systemu przejściowego, GTV
 
OVERLINE I OVERLINE PLUS – systemy do budowy szaf z drzwiami przesuwnymi  

OVERLINE I OVERLINE PLUS to systemy do budowy drzwi przesuwnych nakładanych na korpus szafy. Meble wyposażone w drzwi przesuwne są wyjątkowo praktyczne: poszczególne skrzydła po otworzeniu nakładają się na siebie, dając pełen dostęp do zawartości szafy. To rozwiązanie sprawdzi się nawet w bardzo wąskiej sypialni czy przedpokoju!


Fot. GTV

Dodatkowym atutem drzwi opartych na systemach OVERLINE i OVERLINE PLUS jest łatwość  ich użytkowania i cicha praca – drzwi przesuwają się lekko oraz nie powodują hałasu związanego z ich zamykaniem (system OVERLINE PLUS wyposażono w wysokiej jakości spowalniacze, które tworzą mechanizm cichego domykania drzwi).
 
Drzwi z systemem OVERLINE lub OVERLINE PLUS przesuwają się za pomocą toru zamontowanego na górnym wieńcu szafy, po którym toczą się łożyskowane wózki. Są one przymocowane do wewnętrznej strony drzwi i pozostają niewidoczne, dzięki czemu cała konstrukcja szafy zachowuje nienaganny wygląd. Systemy OVERLINE i OVERLINE PLUS przeznaczone są dla drzwi o grubości 16-22 mm, które nie posiadają widocznych profili aluminiowych.
 
Inne produkty oferowane przez firmę GTV można zobaczyć na stronie: www.gtv.com.pl (w tym systemy przesuwne GTV) oraz na stronie: www.systemyprzesuwne.com.pl

Dołącz do dyskusji