mebleportal
5 5 45

Grzejnik we wnętrzu – pomysłowe aranżacje

W każdym mieszkaniu należy zaplanować formę ogrzewania, a nie zawsze można pozwolić sobie na niewidoczne rozwiązania. W związku z tym przydatne są różne sposoby na ciekawe zaaranżowanie grzejnika we wnętrzu. 

Grzejnik-we-wnętrzu-6.jpg

Coraz modniejszym trendem są grzejniki żeliwne pomalowane na kontrastowy kolor. To swoisty paradoks, bo nie tak dawno wszyscy pozbywali się tych grzejników ze swoich mieszkań, a teraz znowu zyskały na wartości. Jest to propozycja dla osób lubiących odważniejszy styl vintage lub industrialny.

Grzejniki-we-wnętrzu.jpg  Grzejniki-we-wnętrzu-2.jpg
 
W nowoczesnych wnętrzach można pokusić się o panele grzewcze, które za sprawą swojej prostoty wpasowują się w minimalistyczną konwencję. Mogą one pełnić nie tylko funkcję grzewczą, ale również wieszaka na ręczniki czy też kuchennej tablicy.

Grzejnik-we-wnętrzu-3.jpg  H=Grzejnik-we-wnętrzu-4.jpg

Grzejniki nie muszą mieć klasycznego kształtu. Wręcz przeciwnie. Mogą stać się oryginalnym dodatkiem, który przyciąga spojrzenie i inspiruje. Niezwykle ciekawym pomysłem jest model o kształcie spinacza biurowego, a także grzejniki-puzzle, napisy czy wieszaki do szafy. Tradycyjne grzejniki o mało wyrazistym kształcie i kolorze to już przeżytek. Obecnie stawia się na wyjątkowy wygląd dopełniający wnętrze.

Grzejnik-we-wnętrzu-5.jpg

Jeżeli jednak zależy nam na ukryciu kaloryfera, możemy zastosować maskownice grzejnikowe. Do wyboru mamy gotowe modele, ale również możemy zaprojektować i wykonać je samodzielnie. Należy przy tym pamiętać, iż istotne są otwory, ażury oraz mocowania, zapewniające jak najmniejsza strata ciepła.

Agnieszka Buchta

www.agnieszkabuchta.pl

Dołącz do dyskusji