mebleportal
5 5 30

Jak urządzić pokój dzienny?

Jak urządzić pokój dzienny?

Pokój dzienny to pomieszczenie wymagające – obliguje nas do połączenia w jednym wnętrzu wielu różnych stref użytkowych. Jak urządzić pokój dzienny, aby odpowiednio pełnił on funkcję centrum domu, był przystanią przeznaczoną do wypoczynku i relaksu, ale i miejscem gotowym na przyjęcie gości? Oto kilka prostych, przydatnych porad, jak urządzić pokój dzienny.

 
Jak urządzić pokój dzienny? – miejsce dla każdego
Zastanawiając się, jak urządzić pokój dzienny, musimy pamiętać, że będziemy chcieli w tym miejscu zarówno wypoczywać, bawić się, spotykać ze znajomymi i rodziną, a często także i spożywać posiłki czy nawet pracować. Jak to wszystko połączyć?
Zamiast niepotrzebnie ograniczać powierzchnię użytkową ściankami działowymi, lepiej postawić na otwartą przestrzeń, ograniczając liczbę sprzętów do niezbędnego minimum lub zdając się na ich wielofunkcyjność. Oto trzy łatwe patenty, jak urządzić pokój dzienny:
 
  • Stół rozkładany, czyli jak urządzić pokój dzienny ze strefą jadalną
Rzadko kiedy posiadamy osobne pomieszczenie wygospodarowane na jadalnię. Głównym powodem bywa zazwyczaj ograniczona przestrzeń, ale nawet w dużych mieszkaniach czy domach znajdziemy pokój dzienny z zaaranżowaną w nim jadalnią. Trudno się dziwić – te dwa pomieszczenia naturalnie się ze sobą łączą, nie warto więc na siłę ich oddzielać. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz dom oferować będzie jeszcze więcej pretekstów do wspólnego spędzania czasu. Stół rozkładany stanie się natomiast naszym wielkim pomocnikiem – na co dzień niepotrzebnie nie będzie zajmował miejsca i tak umożliwiając wygodne spożywanie posiłków, a w razie specjalnych okazji umożliwi nam ugoszczenie wielu znajomych.

jak-urządzić-pokój-dzienny

  • Narożnik zamiast kanapy, czyli jak urządzić pokój dzienny ze strefą wypoczynkową
Trudno wyobrazić sobie pokój dzienny bez mebli umożliwiających relaks i wypoczynek. Wygodne miejsce do przesiadywania czy wylegiwania się to w salonie podstawa. Potrzebujemy przecież miejsca do czytania książek, oglądania telewizji, rozmawiania czy też oddawania się poobiedniej drzemce. Zamiast wybierać kanapę, zdecydujmy się jednak na narożnik. Świetnie sprawdzi się on, niezależnie od wielkości naszego pokoju dziennego, jednocześnie oferując mnóstwo miejsca do użytkowania, tak, aby każdy domownik miał swoje specjalne miejsce i mógł z niego korzystać przy zapewnionym maksimum wygody. Ponadto narożnik posiada zaletę najważniejszą – łatwo może stać się dodatkowym wygodnym łóżkiem dla naszych gości, dzięki czemu jest receptą na to, jak urządzić pokój dzienny, aby uwzględniał on potrzeby nie tylko domowników, ale i przyjaciół rodziny.
 
  • Sekretarzyk, czyli jak urządzić pokój dzienny ze stanowiskiem do pracy
Kolejnym świetnym sposobem na to, jak urządzić pokój dzienny, aby łączył w sobie funkcjonalność z estetyką, jest ustawienie w nim sekretarzyka. Będzie on niezastąpiony, jeśli w mieszkaniu nie posiadamy autonomicznej biurowej przestrzeni, ale świetnie sprawdzi się też jako dodatkowe stanowisko do pracy. Schludnie i elegancko pomieści podręczne papiery czy dokumenty, może stać się miejscem, w którym dzieci będą odrabiać prace domowe, bądź malować czy rysować. Nieużywany, wystarczy zamknąć, a nie będzie przeszkadzał. Mebel ten może być również półeczką na drobne ozdoby czy zdjęcia.
 

jak-urządzić-pokój-dzienny

Te meble to uniwersalne elementy wyposażenia, sprawdzą się przez wiele sezonów, dzięki czemu problem jak urządzić pokój dzienny przestanie nas trapić. Do tej bazy dobierać możemy dowolne style, trendy, wzory i kolory – najlepiej według naszych preferencji, tak, abyśmy w naszym pokoju dziennym przede wszystkim dobrze się czuli. Do takiego tria dodajmy więc tylko regały, półki bądź komody, czyli sprzęty umożliwiające przechowywanie przedmiotów, a otrzymamy funkcjonalny i piękny pokój dzienny.

Dołącz do dyskusji