mebleportal
5 5 36

Jakie meble kupić – 3 ważne zasady

Jakie meble kupić – 3 ważne zasady

Meble w znacznej mierze decydują o charakterze wnętrza, jego funkcjonalności i wygodzie. Niezależnie czy są elementem wyposażenia kuchni, sypialni czy salonu. O czym więc powinniśmy pamiętać, stając przed wyborem, jakie meble kupić?

Fot. VOX

Jakie meble kupić – meble w zgodzie z naszymi potrzebami
 
Jedną z głównych funkcji mebli jest przechowywanie, zatem dostosujmy ich pojemność do ilości przedmiotów. Nie wszystko musi pozostać ukryte – możemy wybierać otwarte regały czy przeszklone fronty, które wyeksponują ustawione rzeczy.
 
Jakie meble kupić? Przede wszystkim umożliwiające należytą organizację. Na rynku znajdziemy mnóstwo systemów przechowywania, które ułatwią zapanowanie nad naszymi rzeczami. Wygodne szuflady z pełnym wysuwem sprawdzą się zarówno w meblach pokojowych, kuchni, jaki i w garderobie. Funkcjonalność garderoby podniosą również wyspecjalizowane szuflady i wieszaki przeznaczone dla różnego typu rzeczy.

Jakie_meble_kupić.jpg
Fot. Szuflada na spodnie GTV

Kuchenne szuflady z praktycznymi przegródkami, czy szafy, w których każdy element naszej garderoby ma swoje miejsce, usprawnią i uprzyjemnią nam codzienne funkcjonowanie.
 
Jakie meble kupić – meble w zgodzie z wnętrzem
 
Meble nie mogą utrudniać przemieszczania się po wnętrzu. Koniecznie jest ich dokładne dopasowanie do przestrzeni, którą dysponujemy. Oprócz wygodnego i łatwego korzystania z samych mebli, musimy mieć zapewnione równie bezproblemowe poruszanie się po pokoju.
 
Jednak uważajmy – wyjściem z tej sytuacji nie jest kupno mniejszych sprzętów. Kluczowe przy problemie, jakie meble kupić, jest dopasowanie ich zarówno do rozmiarów wnętrza, jak i naszych własnych wymiarów. Za krótkie czy zbyt wąskie łóżko, bądź stół przy którym nie mieszczą się wszyscy domownicy, zdecydowanie zaburzą funkcjonalność i wygodę wnętrza.  

  • Zanim kupimy meble zróbmy prosty projekt lub wizualizację wnętrza (z uwzględnieniem wymiarów pomieszczenia oraz mebli), aby przekonać się, jak wszystko wyglądać będzie w rzeczywistości.

Jakie_meble_kupić_2.jpg
Fot. Blac Red White
 
Jakie meble kupić – meble w zgodzie z estetyką

Jakość i funkcjonalność mebli powinny stać na pierwszym miejscu. Jednak zastanawiając się, jakie meble kupić, nie możemy pominąć ich estetyki. O czym warto pamiętać?

  • Nie podążajmy ślepo za trendami, ale wyszukujmy mebli, które będą się nam samym podobać.
  • Nie musimy polegać na zestawach i kompletach, które oferują sklepy – nie bójmy się eksperymentować i dobierać elementów według własnych preferencji oraz potrzeb. Pamiętajmy jednak, by złożyć wszystko w harmonijną całość.
  • Uważajmy na kolor. Zbyt wyraziste barwy bądź ich nadmiar będą drażnić i burzyć wystrój. Dobrze jest natomiast postawić na pojedynczy akcent ożywiający wnętrze, np. kanapę w odcieniu kontrastującym z resztą aranżacji.

Jakie_meble_kupić_3.jpg
Fot. Sofa San bentio z funkcją spania, SERPE 
 

  • Estetyka łączy się również z trwałością i wytrzymałością. Meble, które łatwo się niszczą lub brudzą, nie będą dobrze wyglądać we wnętrzu. W przypadku pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka nie zapominajmy o szczególnej odporności – meble do tych wnętrz muszą charakteryzować się podwyższoną wytrzymałością na wilgoć i zmienną temperaturę.
  • Trwałość mebli będzie też sprzyjać naszemu portfelowi – o ile mniejsze i tańsze sprzęty, jak np. stolik kawowy, możemy wymieniać często, to elementy wyposażenia takie jak kanapa czy łóżko powinny posłużyć nam wiele lat.

Jakie_meble_kupić_4.jpg
Fot. Kolekcja Emba, SERPE

Polecamy:
 

Dołącz do dyskusji