mebleportal
5 5 29

Klimatyczny styl skandynawski

Klimatyczny styl skandynawski

Dla jednych zbyt surowy i minimalistyczny, dla innych wręcz przeciwnie: przytulny, estetyczny i uporządkowany. Mowa o stylu skandynawskim, który przebojem wdarł się na nasze salony (i nie tylko).

Styl skandynawski zachwyci ceniących sobie prostotę, minimalizm i uniwersalność. Króluje nie tylko w magazynach wnętrzarskich, ale także w naszych domach. Zyskiwał sławę nieśmiało i powoli aż w końcu zagościł w naszych wnętrzach na dobre. Jego największą siłą jest szeroko rozumiana prostota. Zaczynając od kolorów ścian i podłóg, przez rodzaj mebli, aż po dodatki i dekoracje.

Klimatyczny_styl_skandynawski_2.jpg

Jasne, stonowane kolory – spokojnie można nazwać je wizytówką stylu skandynawskiego. Wszechobecna biel, szeroka paleta szarości, czy zimny błękit, to kolorystyczna kwintesencja tego stylu. Widoczna nie tylko na ścianach i podłodze, ale także na meblach czy tkaninach. Stanowią one doskonałą bazę dla reszty elementów wyposażenia i co ważne, sprawdzą się zarówno w kawalerkach jak i loftach. W dużych wnętrzach, używanie jasnych kolorów nie jest koniecznością, natomiast w przypadku mniejszych przestrzeni styl skandynawski sprawdzi się idealnie. Gwarantuje dużo światła, optycznie powiększa i stanowi dobre tło do wyeksponowania reszty dodatków i dekoracji.  

Klimatyczny_styl_skandynawski_3,jpg

Ekologiczny bo drewniany – styl skandynawski można określić także mianem ekologicznego. Najbardziej upodobał sobie jasne, surowe drewno i naturalne materiały. Drewniane, deskowane podłogi najczęściej w kolorze naturalnego drewna lub bielone. Również meble zazwyczaj występują w drewnianej wersji – soute. Proste, nieskomplikowane kształty, bez ozdobnych klamek itp. Styl skandynawski, o tyle jest ciekawym i bardzo wdzięcznym do aranżowania, ponieważ prezentuje dwa nurty. Pierwszy -przytulny, romantyczny oraz nowoczesny, minimalistyczny. Może właśnie dzięki takiej elastycznej formule, zyskał tylu zagorzałych sympatyków. Pomimo tej szeroko rozumianej prostoty oraz oszczędności w formie i kolorze, skandynawskie wnętrza bardzo lubią stylowe dodatki i akcesoria. Świetnie prezentują się duże, dekoracyjne poduszki zdobiące zarówno sofy, jak i fotele. Istotną rolę w skandynawskim stylu odgrywa również światło – jasne i przyjazne, doskonale współgrające z całym stylem. Taki minimalistyczny, ale efektowny styl z pewnością szybko nie zniknie z domowych aranżacji. Stanowi dobrą bazę do wielu różnorodnych dodatków, dekoracji i innych elementów wystroju wnętrz.

Kliamtyczny_styl_skandynawski_4.jpg

AG
22.04.2016

Polecamy:
 

 

1 komentarz
maagi
22 kwietnia 2016, 15:26
0/0

uwielbiam ten klimat!!!!! całe mieszkanie zrobiłam właśnie tak!

Dołącz do dyskusji