mebleportal
5 5 27

Leśny dywanik do łazienki

Leśny dywanik do łazienki

Stąpaliście kiedyś bosą stopą po mchu rosnącym w lesie, odczuwając jego przyjemną miękkość i elastyczność? Nie musicie już wybierać się za miasto, aby tego doświadczyć, choć również do takich wycieczek zachęcamy – teraz można mieć dywanik z prawdziwego mchu we własnej łazience.

Ekologia i biodegradowalność używanych materiałów stają się wyznacznikami nowoczesnego i odpowiedzialnego designu. Takie idee przyświecały szwajcarskiej projektantce La Chanh Nguyen, która stworzyła niezwykły Moss Carpet – czyli dywan z mchu.
 
Takie naturalne rozwiązanie przynosi wiele korzyści. Konstrukcja dywanika składa się ze specjalnej gąbki wykonanej z włókien kwasu polimlekowego, na której umieszczony jest mech. Sama mata w pełni poddaje się biodegradacji. Całości nie trzeba, ani nawet nie należy podlewać ponieważ czerpie ona wilgoć z kropelek wody skapujących z ciała mokrej osoby, albo z powietrza. Łazienka staje się więc  idealnym środowiskiem dla wzrostu mchu. Gąbka stanowiąca podstawę wody nie pochłania, dzięki czemu jest trwała.
 
Dywanik wytwarza własny ekosystem, który z czasem zużywa się, przez co mech może zacząć obumierać, albo będą rozwijać się w nim niegroźne mikroorganizmy, jednak ryzyko pojawienia się pleśni jest niewielkie.
 
Moss Carpet trzymać można nie tylko w łazience, ale także w innych pomieszczeniach domu. Będzie doskonale spełniał swoje funkcje praktyczne i stanowił oryginalną zieloną ozdobę. Kiedy się zużyje bez problemu można go wyrzucić do śmieci, nie martwiąc się, że zanieczyszczamy środowisko.

Dołącz do dyskusji