mebleportal
5 5 60

Luksusowy salon – jak go urządzić nie wydając zbyt wiele?

W każdym domu salon pełni szczególną rolę. Jest on nie tylko miejscem wypoczynku i przyjmowania gości, ale również główną wizytówką domu. Nic dziwnego więc, że zawsze staramy się nadać mu niepowtarzalny i ekskluzywny charakter.

\"luksusowy_salon.jpg\"
 

Urządzając mieszkanie czy dom zawsze największą uwagę skupiamy na pokoju dziennym. Aranżując salon dokładamy wszelkich starań, aby wyglądał nieskazitelnie i luksusowo. Niejednokrotnie, aby zaaranżować taki salon konieczne są duże nakłady finansowe. My podpowiadamy, jak poprzez drobne zmiany wprowadzić elegancję i luksus do naszego salonu.

Po pierwsze należy zastosować umiar i uprościć styl. Luksus to nie to samo co przepych. Liczne dzieła sztuki, złote wazony, kolekcje rzeźb czy obrazów nie sprawią, że nasze wnętrza nabiorą wykwintności. Wobec tego należy przede wszystkim stawiać na jakość a nie ilość. Znacznie lepiej prezentuje się jeden, bogato zdobiony fotel o ciekawym kształcie niż kilka podobnych krzeseł. Postawmy więc na jeden, główny akcent w salonie i dobierajmy do niego dekoracje.

luksusowy_salon_2.jpg

Urządzając wymarzony salon z nutą luksusu, nie zapominajmy o zróżnicowanych fakturach oraz teksturach. Stanowią one podstawę elegancji i nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Tapety, obicia mebli, zasłony czy dywany o niebanalnych wzorach i teksturach ożywią każdy pokój i sprawią, że stanie się o wiele bardziej szykowny.

luksusowy_salon_3.jpg

Nie zapominajmy o dziełach sztuki. W każdym, naprawdę luksusowym salonie powinno znaleźć się miejsce na prawdziwe dzieło sztuki jak obraz czy rzeźba. Nie ulega wątpliwości, iż antyki czy dzieła wybitnych artystów potrafią kosztować niemałą fortunę. Aby nie zrujnować domowego budżetu możemy zainwestować w sztukę młodych twórców. W ten sposób nie tylko w stosunkowo tani sposób ozdobimy swój salon, ale również wesprzemy początkujących i zdolnych artystów.

luksusowy_salon_4.jpg

Więcej porad, jak sprawić, aby salon wyglądał bardziej luksusowo można znaleźć na blogu My Cosy Interior www.mycosyinterior.blogspot.com/2014/10/make-your-living-room-look-more
 

Dołącz do dyskusji