mebleportal
5 5 17

Malowana podłoga

Kolor podłóg w mieszkaniu jest równie ważny, co barwa ścian czy mebli. Stanowi on nieodzowną część aranżacji i ma niebagatelny wpływ na wygląd wnętrza. Większość osób urządzających domy i mieszkania stawia na stonowane i neutralne barwy podłóg. Współczesne trendy aranżacyjne dają jednak dużą dowolność, dlatego warto zastanowić się nad ciekawym akcentem kolorystycznym na naszej podłodze.

\"malowana_podłoga.jpg\"
 

Zmiana wyglądu i koloru ścian nie wymaga od nas wysokich nakładów finansowych czy wielu dni pracy. W przypadku podłogi sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Wymiana całej posadzki czy jej części wiąże się z większym remontem i wyższymi kosztami. Prostszym i znacznie tańszym rozwiązaniem jest  przemalowanie jej na inny kolor. 

malowana_podłoga_2.jpg

Decydując się na pomalowanie podłogi, mamy do wyboru wiele możliwości, które przemienią ją w główną ozdobę wnętrza. Możemy wykorzystać jeden kolor lub efektownie połączyć ze sobą kilka barw. Ciekawym pomysłem są gotowe szablony, które pozwalają pomalować posadzkę w przeróżne wzory np. w przeżywający swój renesans motyw szachownicy.

malowana_podłoga_3.jpg
 

Więcej zdjęć i inspiracji można znaleźć na blogu Kokon Lilli
www.kokonlilli.blogspot.com/2012/06/malowana-podoga-inspiracje-i-pomysy.html

Dołącz do dyskusji