mebleportal
5 5 24

Meble do małego pokoju

Meble do małego pokoju

W małym pokoju nie jesteśmy w stanie zmieścić wielu mebli. Tym bardziej powinniśmy zatem przykładać wagę do wyboru tych, które we wnętrzu się znajdą. Wybierając meble do małego pokoju, stawiajmy na te, które są stylowe i dobrze zaprojektowane. Dzięki nim nawet niewielkich rozmiarów pomieszczenie zostanie obdarzone wielkim charakterem.

Meble do małego pokoju – praktyczne w dzień i w nocy

Nawet niewielki pokój może być funkcjonalny i wygodny. W osiągnięciu tego pomocne będzie odpowiednie miejsce do wypoczynku. Sprawdzonym rozwiązaniem w niewielkich wnętrzach są rozkładane sofy. W ciągu dnia zapewnią przestrzeń do przesiadywania, w nocy natomiast łatwo przemienią się w łóżko, zamieniając mały pokój w sypialnię.

Meble_do_małego_pokoju.jpg

Meble_do_małego_pokoju_2.jpg  
Fot. Sofa Metro, Soft Line

Nawet jeśli w domu posiadamy osobną sypialnię, w małym pokoju i tak warto zdecydować się na rozkładaną sofę. Dzięki niej w razie potrzeby będziemy dysponować dodatkową sypialnią dla gości.
Tego typu meblem do małego pokoju jest sofa Metro marki Soft Line. Nowoczesna, uniwersalna i praktyczna. Prostotę formy dopełniono tutaj szeroką paletą kolorystyczną, dzięki czemu mały pokój wypełni się energią oraz świeżością.
 
Meble do małego pokoju – lekkie i minimalistyczne

Meble do małego pokoju nie mogą być ciężkie i masywne, aby optycznie nie przytłoczyć wnętrza. Standardowo do niewielkich przestrzeni poleca się też jasne barwy, ale dlaczego nie pójść krok dalej? Ciekawym rozwiązaniem są meble do małego pokoju wykonane z materiałów przezroczystych. Przykładem może być fotel-leżak LCP marki Kartell. Zaciekawia kształtem i wyglądem, a do tego jest niezwykle praktyczny – charakteryzuje go odporność na zadrapania i łatwość w utrzymaniu w czystości.

 

Meble_do_małego_pokoju_7.jpg
Fot. LCP, Kartell

 
Meble do małego pokoju – do pracy i nauki

Meble do małego pokoju powinny również umożliwiać nam wykonywanie obowiązków zawodowych czy szkolnych lub też po prostu sprzyjać wygodnemu korzystaniu z komputera. Biurko powinno zapewnić komfort wykonywania prac, nie może więc być zagracowane. Dobrą organizację gwarantują szuflady czy dodatkowe szafki, warto jednak zwracać uwagę na rozwiązania innowacyjne, jak np. biurko Kant marki Moorman.

Meble_do_małego_pokoju_8.jpg
Fot. Biutko Kant, Moorman

Proste biurko wyposażone zostało tutaj w pomysłowe udogodnienie w formie uskoku, który posłużyć może jako poręczna półka na książki czy dokumenty. Dzięki temu wszystkie potrzebne rzeczy możemy mieć pod ręką bez niepotrzebnego bałaganu czy zabierania powierzchni biurka.

Polecamy: 

 

Dołącz do dyskusji