mebleportal
5 5 25

Meble do pokoju dziennego

Meble do pokoju dziennego

Meble do pokoju dziennego powinny umiejętnie łączyć ze sobą aspekty funkcjonalne i estetyczne. Z jednej strony muszą charakteryzować się niezwykłym designem i stylem, z drugiej przede wszystkim być wygodne.
 

Meble do pokoju dziennego – sofy i fotele

Podstawowe meble do pokoju dziennego  to sofy, kanapy i fotele. Trudno wyobrazić sobie bez nich to pomieszczenie, ponieważ to ono ma zapewniać przestrzeń do relaksu i odpoczynku. Meble te przede wszystkim muszą być więc wygodne, aby umożliwić komfortowe spędzanie  czasu w pokoju dziennym. Dobrze, jeśli oprócz miejsc dla każdego z domowników uwzględnimy też siedziska dla dodatkowych osób. Wtedy pokój dzienny będzie idealnym miejscem spotkań towarzyskich. Nie bójmy się też eksperymentować w kwestii obić sof czy foteli. Oryginalny mebel może napełnić całe wnętrze niepowtarzalnym charakterem, nadać mu wyrazu, a także uprzyjemnić przebywanie w nim.

Meble-do-pokoju-dziennego.jpg
 
Meble do pokoju dziennego – stoliki

W pokoju dziennym powinien znaleźć się także stoliki. Większe czy mniejsze – to zależy wyłącznie od przestrzeni, jaka dysponujemy oraz osobistych preferencji. Stolik przyda się zawsze – czy to do odłożenia kubka z herbatą, ustawienie na nim lampki czy drobnej dekoracji lub też jako niezbędny sprzęt umożliwiający organizowanie spotkań przy kawie w grupie przyjaciół i rodziny. Ciekawym rozwiązaniem są stoliki kawowe, które wyposażone są w dodatkowy schowek, np. półkę przykrytą blatem. Takie modele doskonale sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach.

Meble-do-pokoju-dziennego.jpg
 
Meble do pokoju dziennego – regały, kredensy, półki

Meble do pokoju dziennego oprócz realizowania funkcji wypoczynkowej, muszą również pełnić role właściwe dla strefy przechowywania. Gdy przedmiotami, które musimy składować są przede wszystkim książki, płyty czy magazyny dobrze zdecydować się na otwarte półki, które posegregują, ale i wyeksponują nasze kolekcje. Dla bojących się kurzu najlepsze będą półki przeszkolone. Tego typu meble sprawdzą się jako mini galeria, która umożliwi eksponowanie ozodobnych przedmiotów. Mniej reprezentacyjne rzeczy dobrze schować za krytymi frontami. Wtedy funkcję dekoracyjne pełnić może sam mebel – kształtem, kolorem czy rzeźbieniami.

Meble-do-pokoju-dziennego-4.jpg
 
Meble do pokoju dziennego – strefa jadalna

Często pokój dzienny pełni również rolę jadalni. Na jego wyposażenie będzie wtedy składać się także stół i krzesła. Można dopasować je harmonijnie do wystroju całego wnętrza. Jednak w nowoczesnej przestrzeni, w której rządzą kolory i desenie warto postawić na przykład na prosty stół wyposażony w różne modele krzeseł. Nada to wnętrzu świeżości i klimatu, będzie przyciągać uwagę, a także pozwoli każdemu na wybranie swojego ulubionego miejsca.

Meble-do-pokoju-dziennego-5.jpg
 
Meble do pokoju dziennego to morze możliwości. Dobierać musimy je przede wszystkim według własnego gustu, pamiętając przy tym, aby estetyka szła w parze z komfortem.
 

Dołącz do dyskusji