mebleportal
5 5 44

Meble do pokoju gościnnego – jakie wybrać?

Meble do pokoju gościnnego – jakie wybrać?

Pokój gościnny to pomieszczenie, które zazwyczaj urządzone jest w sposób minimalistyczny. Meble do pokoju gościnnego powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Z założenia pomieszczenie to ma służyć gościom, nie należy przytłoczyć go zbyt dużą ilością mebli, jedynie zdecydować się na te niezbędne. Dobrze, kiedy meble do pokoju gościnnego współgrają stylistycznie z pozostałymi meblami w domu, stanowiąc spójną całość.

Z racji przeznaczenia pokoju gościnnego powinniśmy zadbać aby to wnętrze stało się przytulne i komfortowe dla naszych gości. Meblem, dzięki któremu będzie to możliwe, za całą pewnością jest łóżko.
 

Najważniejsze meble do pokoju gościnnego
 

  • Rozkładana sofa czy łóżko?

W zależności od tego jak często przyjmujemy gości i jakiej wielkości pokojem dysponujemy, możemy zdecydować się na rozkładaną sofę lub łóżko. Jeśli pokój jest niewielkich rozmiarów, a  goście nie bywają u nas zbyt często, zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie wstawienie rozkładanej sofy. Dzięki temu zyskamy w pokoju gościnnym dodatkową przestrzeń, którą będziemy mogli wykorzystać pod nieobecność gości na własny użytek. W sytuacji, kiedy pokój gościnny jest większy, a nam nie zależy na dodatkowej przestrzeni użytkowej, zdecydujmy się na wstawienie wygodnego łóżka. Goście na pewno to docenią.

Meble_do_pokoju_goscinnego_jakie_wybrac_3.jpg
 

  • Szafa

    Z pewnością zależy nam na komforcie gości, którzy nas odwiedzą. Zadbajmy o to, żeby meble do pokoju gościnnego, jak najlepiej spełniały swoją rolę. Funkcjonalność w pokoju gościnnym to podstawa. Wstawienie nawet niedużej szafy, to bardzo dobry pomysł. Dzięki temu nasz gość poczuje się prawie jak w domu. Możliwość swobodnego wypakowania rzeczy na pewno zostanie dostrzeżona i doceniona.

  •  Komoda

    Jeśli metraż pokoju nie pozwala na umieszczenie szafy, postarajmy się o wstawienie np. komody. Jest równie dobrym rozwiązaniem, a zajmie znacznie mniej miejsca. Meble do pokoju gościnnego powinny zapewnić gościom komfort użytkowania.

  • Szafki nocne

    To meble, które doskonale sprawdzą się w pokoju gościnnym. Nie tylko dopełnią całą aranżację, ale także sprawią, że wnętrze nabierze bardzo przytulnego i stylowego charakteru.

Meble_do_pokoju_goscinnego_jakie_wybrac_1.jpg  Meble_do_pokoju_goscinnego_jakie_wybrac_2.jpg

Spójny design

Aranżując pokój gościnny, warto wziąć pod uwagę styl, w jakim urządziliśmy pozostałe wnętrza. Lepiej będzie, jeśli zachowamy ciągłość w aranżacji, zarówno w kwestii kolorystycznej, jak i mebli do pokoju gościnnego.

16.05.2016
AG

Polecamy:

 

2 komentarze
Asua
16 stycznia 2019, 13:22
1/0

Co to za składane wyro?

ala
16 maja 2016, 14:54
0/0

My póki co nasz dodatkowy pokój zaadaptowaliśmy na suszarnie, ale może warto zastanowić się czy nie zrobić z niego pokoju gościnnego:)

Dołącz do dyskusji