mebleportal
5 5 36

Meble kolonialne do salonu i jadalni

Meble kolonialne do salonu i jadalni

Fot. www.ethanallen.com

Styl kolonialny to eklektyczne połączenie, spajające w sobie prostotę, ale i orientalną energię, różnorodność stylistyk, form i kontynentów. 

Europejskie podejście do aranżacji wnętrz różni się zdecydowanie od designu, z którym mamy do czynienia na ciepłych kontynentach. Skrzyżowanie tych dwóch odmiennych idei stanowi symbiozę, wybuchową mieszankę materiałów, pomysłów i form, która buduje styl kolonialny, sprawiając, że jest on jednocześnie elegancki, wygodny, ale i bliski naturze. Tradycyjne angielskie meble zestawione z orientalnymi, afrykańskimi wzorami gwarantują wygodę i komfort, ale z nutą podróżniczej świeżości.

Meble do salonu i jadalni zgodne z kolonialnym stylem muszą być masywne, imponować ciężkim wyglądem, elegancją. Wykonane są z drewna egzotycznego (np. mahoniu lub akacji azjatyckiej), ale dla wyważenia ich, dodania lekkości często występują w towarzystwie elementów bambusowych lub wiklinowych. Trzeba pamiętać nieustannie też o kontrastowej kontaminacji, zatem dla przykładu czarną skórę sofy dobrze będzie zrównoważyć barwnymi, intrygującymi kolorami narzut czy dywanów. Charakterystyczne potężne komody czy szafki zawsze dopełniane będą orientalnymi motywami. Aby te przeciwieństwa mogły odpowiednio wybrzmiewać ściany we wnętrzu w stylu kolonialnym należy utrzymywać w stonowanych, naturalnych kolorach – beżach, bielach czy brązach. Warto również pamiętać o dodatkach, bez których styl kolonialny może wydać się surowy. Wnętrze dobrze będzie wypełnić dekoracyjnymi tkaninami, najlepiej w zwierzęce wzory, ale należy uważać, by nie było ich zbyt wiele, bo zamiast urozmaicać, przytłoczą wystrój.

Kolonialne propozycje na ocieplenie i nadanie wnętrzom ciekawego wyrazu znajdziemy w ofercie firmy OPUS-M. To meble pełne harmonii, gwarantujące komfort i funkcjonalność, ale wyróżniające się również magią egzotyki i orientu.

Meble Opus mahakaria
Fot. Kolekcja mebli Mahakaria, OPUS-M.

Jedna z dostępnych kolekcji to Mahakaria. Znajdziemy tam między innymi zestawy idealne do jadalni, ale i bogato zdobione masywne komody świetne do salonu. Meble te zostały wykonane z drewna mahoniowego oraz rattanu i będą stanowiły wyposażenie nadające wnętrzu ciepłego, przytulnego charakteru, ale i potęgi oraz wdzięku. Ciekawy dodatek mogą stanowić również dekoracyjne lustra dostępne w kolekcji Mahakaria.

Meble Opus Alaska
Fot. Kolekcja mebli Alaska, OPUS-M.

Kolejną, zupełnie odmienną propozycją jest kolekcja Alaska. Charakteryzuje się ona większą skromnością, delikatnością, lekkością. Pokazuje to, że styl kolonialny posiada sporo odsłon, jest wielowymiarowy, dzięki czemu potrafi zaskarbić sobie szerokie grono zwolenników. Meble pochodzące z tej kolekcji wykonano z litego drewna – akacji indyjskiej oraz palisandru. Białe sprzęty dodadzą subtelności i uroku każdej jadalni czy salonowi.

Meble Opus Marco Polo
Fot. Kolekcja mebli Marco Polo, OPUS-M.

Kolekcja Marco Polo wykonana została z drewna mahoniowego łączonego z rattanem. Połączenie to sprawia, że meble te są stylowe, ale również posiadają piękno klasyki.

Styl kolonialny nie jest propozycją dla każdego. Wielbiciele klasyki i tradycji, marzyciele o dalekich wyprawach, podróżnicy czy wielbiciele orientu i egzotyki są nim jednak stale zachwyceni. To design wykwintny, ale o finezyjnym wydźwięku, potrafiący wspaniale ubarwić wnętrze.

Dołącz do dyskusji