mebleportal
5 5 61

Meble łazienkowe i najgorętsze trendy na nadchodzący sezon

Meble łazienkowe i najgorętsze trendy na nadchodzący sezon

Łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem w naszym mieszkaniu. W dzisiejszych czasach pełni szczególną funkcję – jest nie tylko przestrzenią, w której wykonujemy podstawowe czynności higieniczne. Stała się także swoistym pokojem kąpielowym, w którym możemy odpocząć po ciężkim dniu i zaznać relaksu. Z tego względu, niezwykle ważne jest urządzenie jej w odpowiedni sposób. W dzisiejszym artykule na tapet bierzemy meble łazienkowe, stanowiące jeden z najważniejszych elementów pomieszczenia. Co będzie modne w najbliższym sezonie?

 

Less is more, czyli meble łazienkowe w stylu minimalistycznym

Projektanci wnętrz podejrzewają, że będzie to klimat, w którym zakocha się największa liczba klientów. W minimalizmie obok designu równie ważna jest funkcjonalność, na którą uwagę zwraca coraz więcej osób. Meble łazienkowe zaprojektowane w tym stylu charakteryzują się prostotą formy i kolorów. Dominują podstawowe kształty i barwy – modne są szczególnie kanciaste szafki w odcieniach szarości lub bieli. Minimalistyczny klimat dobrze odzwierciedla, np. szafka z umywalką Young Basic 40 163068 Elita. Urządzając łazienkę w takim stylu należy pamiętać o nadrzędnej zasadzie – “Mniej znaczy więcej”, która powinna przyświecać nam na każdym etapie projektowym. Zrezygnujmy, np. z dekoracyjnych rączek do szafek na rzecz prostych uchwytów oraz innych, zbędnych w tym przypadku dodatków.

Monochromatyczny klimat w Twojej łazience

Monochromatyzm jest obecnie w trendach nie tylko na płaszczyźnie modowej, ale i wystroju wnętr z. W pomieszczeniach urządzonych w takiej stylistyce dominuje jeden kolor, który może jednak znaleźć swoje odzwierciedlenie w różnych odcieniach. Przykładowo, chcąc urządzić łazienkę na biało powinniśmy zadbać o to, żeby wszystkie elementy były w tym kolorze. Białe muszę być zarówno płytki, wanna czy prysznic, jak i meble łazienkowe. Oczywiście warto zawrzeć alternatywny kolor czy wzór, np. w dodatkach. Dobrym pomysłem będzie chociażby srebrna armatura i akcesoria w postaci srebrnych uchwytów do szafek. Gotowe rozwiązanie jest zawarte w szafce pod umywalkę SLIM 50 001-D-05016 Defra, w której mamy przy okazji dużo miejsca do przechowywania, co z pewnością jest dużą zaletą elementów takich jak meble łazienkowe. Jeśli nie mamy natomiast dużo przestrzeni, dobrą alternatywą będzie szafka z umywalką Ravel 45 166239 Elita posiadająca mniejszy rozmiar.

Wnętrze inspirowana naturą – meble ze strukturą drewna to must have!

Nawiązania do przyrody we wnętrzach to trend, którego popularność nie słabnie już od kilku sezonów. Podobnie jest w przypadku kategorii, jaką są meble łazienkowe. Różne odcienie brązu, wyczuwalna w dotyku struktura drewnianych słojów to coś, co spotkać można w wielu aranżacjach. Poza pięknym wyglądem mają one jedną dużą zaletę, która istotna jest szczególnie w pomieszczeniach takich jak łazienka. Dzięki ciekawym wzorom i widocznej strukturze na powierzchni takich mebli nie widać śladów wody i zacieków, które są powszechnym zjawiskiem w pomieszczeniach tego typu. Sprawia to, że o wiele łatwiej utrzymać w nich porządek.

Dołącz do dyskusji