mebleportal
5 5 46

Meble orientalne – wyróżnij swoje wnętrze!

Meble orientalne – wyróżnij swoje wnętrze!

Meble orientalne to idealny sposób na wprowadzenie do wnętrza odrobiny świeżości, energii i niepowtarzalności. Są one namiastką odmiennej kultury pod własnym dachem – przypominającą odbyte podróże albo przenoszącą na nieznane, odległe lądy.

Meble orientalne – charakterystyka ogólna
 

1. Materiały i surowce

Meble orientalne wytwarzane są najczęściej z drewna. Dominują tutaj gatunki ciemne i egzotyczne, takie jak palisander, teak, mahoń czy wenge. Warto pamięć, że naturalne materiały to rozwiązanie zarówno modne oraz eleganckie, jak i ekologiczne. Drewniane meble orientalne są pięknym i estetycznym synonimem trwałości oraz odporności.
 
2. Ręczne wykonanie meble orientalne

Kolejną cechą charakterystyczną mebli orientalnych jest tradycyjne podejście do produkcji. Meble orientalne najczęściej wytwarzane są ręcznie. Wpływa to na ich oryginalność, niepowtarzalność, a co za tym idzie – podwyższa prestiż i wyjątkowość wnętrza, w którym są umieszczone.

Meble-orientalne-4.jpg
Fot. Indyjskie Klimaty, www.indyjskie-klimaty.pl 

3. Meble orientalne: bogate zdobienia

Meble orientalne wyróżniają się niesamowitymi i unikalnymi wzorami oraz zdobieniami. Desenie, które pojawiają się na meblach orientalnych to imponujące, barwne ornamenty i motywy charakterystyczne dla kultury wschodu.

Polecamy:
​​

 
4. Meble orientalne: alternatywna prostota

Meble orientalne nie muszą jednak być pełne przepychu. Orientalny styl może przejawiać się w formie prostej i oszczędnej, jednak równie pięknej. Meble orientalne potrafią łączyć w sobie wykwintność, zdobnictwo, ale i ład oraz harmonię. Meble musimy dobierać tak, aby sprzyjały codziennemu użytkowaniu, a nie były jedynie efektownym dodatkiem.

Meble-orientalne-2.jpg
Fot. Łóżko Tokio, BEDS, www.beds.pl 
 
Meble orientalne – przykłady dostępne na polskim rynku

Na polskim rynku znaleźć możemy między innymi pojedyncze modele mebli orientalnych. Można wykorzystywać je w formie intrygującego dodatku, przełamującego i odświeżającego charakter wnętrza. Wyszukana, bogato zdobiona komoda stanie się smacznym dopełnieniem spokojnego wystroju.
 
Uwaga! Jako że większość mebli orientalnych wyróżnia się barwą, formą i kształtem pamiętać należy, że musimy uważać z ich ilością we wnętrzu. Wiele masywnych, przyciągających uwagę sprzętów zamiast efektownego, ciekawego wystroju stworzy bałagan i przytłaczający chaos. Dlatego meble orientalne dobierajmy z rozwagą i umiarem.
 
Sklepy oferują przede wszystkim bogato i finezyjnie zdobione komody, szafki i szafy, które świetnie sprawdzą się przede wszystkim w salonie i sypialni. Ale i meble wypoczynkowe mogą posiadać w sobie szczyptę orientu – w przypadku foteli będzie przejawiało się to pod postacią wzorzystych, kolorowych tkanin obiciowych.

Meble-orientalne.jpg  Meble-orientalne-2.jpg
Fot. Sklep Guido, www.guido.pl 
 
1. Meble orientalne: nowoczesność + orient

Meble orientalne można łączyć również ze sprzętami nowoczesnymi. To pozornie nietypowe rozwiązanie, które bywa niezwykle efektowne. Współczesne sprzęty świetnie dopełnią i zrównoważą barwne, egzotyczne elementy, dając wysmakowany i niepowtarzalny aranż.
 
2. Kolekcje mebli orientalnych

Polegać możemy również na spójnych kolekcjach, które pozwalają na wyposażenie całego wnętrza przy pomocy mebli orientalnych. Zazwyczaj są one już bardziej wyważone i oszczędne w wyrazie, dzięki czemu unikniemy zagrożenia związanego z przesadą i przytłoczeniem. Meble orientalne w kolekcjach najczęściej bazują na ciepłym, nasyconym odcieniu drewna, które wykreuje klimat wnętrza.

 

Dołącz do dyskusji