mebleportal
5 5 51

Meble prowansalskie – urocza elegancja we wnętrzu

Meble prowansalskie – urocza elegancja we wnętrzu

Meble prowansalskie wnoszą do mieszkania dużo ciepła i przytulności. W połączeniu z innymi charakterystycznymi elementami tego stylu, jak np. florystycznymi motywami, pozwalają przenieść do wnętrza niepowtarzalny klimat Prowansji. 

Meble prowansalskie – jasna kolorystyka

Styl prowansalski to przede wszystkim biel i duża ilość światła. Dlatego też meble prowansalskie występują w jasnej kolorystyce, która wprowadza do wnętrza ciepło i subtelność Prowansji – błękity, delikatne zielenie, lawendę oraz biel. Unika się natomiast nazbyt wyrazistych barw, które mogłyby zdominować przestrzeń – paleta kolorystyczna ma tworzyć harmonijną całość, meble powinny naturalnie współgrać ze sobą w celu stworzenia stonowanych, czarujących wnętrz.

Meble-prowansalskie-3.jpg  Meble-prowansalskie-4.jpg

Sypialnianą idyllę w stylu prowansalskim pomoże wykreować wielkie, lecz proste łóżko. Mebel, pomimo swoich wymiarów, nie będzie przytłaczać, jeśli wkomponujemy go w tonację całego wnętrza. Musimy przy tym pamiętać o pościeli i poduszkach ozdobionych delikatnymi wzorami. Z meblami prowansalskimi świetnie komponują się również wszelkiego rodzaju kwiaty.
 
Meble prowansalskie – drewno

Meble prowansalskie najczęściej wytwarzane są z drewna, co pokazuje wyraźne nawiązanie tego stylu do natury. Materiał ten łączy w sobie wszystkie cechy ważne dla stylu prowansalskiego – ciepło, sielskość i wytrzymałość. Meble prowansalskie będą zachwycać funkcjonalnością i estetyką, a przy tym stworzą przyjazną atmosferę sprzyjającą relaksowi czy spotkaniom.

Meble-prowansalskie.jpg  Meble-prowansalskie-6.jpg

Dla osiągnięcia bardziej szlachetnego i powabnego efektu meble prowansalskie często poddawane są przecieraniu czy woskowaniu. Tak postarzone będą posiadać klasę antyków, ale i naturalny urok. Rozwiązanie tego typu sprawdzi się w każdym wnętrzu, nawet w łazience, którą przemieni w sielski, ale i okraszony elegancją salon kąpielowy.
 
Meble prowansalskie – wygląd

Meble prowansalskie, szczególnie salonowe, często obite są kretonami i żakardami. Ponadto wzbogacane są delikatnymi zdobieniami, np. żłobieniami. Mogą one nawiązywać do stylu ludwikowskiego, jednak w stonowany sposób, który nie zaburzy spokojnego wyglądu wnętrza. Meble prowansalskie zdobione są również florystycznymi motywami, charakterystycznymi dla stylu Prowansji.  

Meble-prowansalskie-5.jpg

Wnętrza w stylu prowansalskim muszą być przestronne i wygodne – aby połączyć tę funkcjonalność z estetyką warto postawić na otwarte bądź przeszklone regały, które oprócz przechowywania dodatkowo wyeksponują nasze przedmioty. Jest to świetne rozwiązanie choćby do jadalni czy kuchni – pięknie zdobione zastawy mogą dumnie zdobić wnętrze w formie mini-galerii.
 

 

Dołącz do dyskusji