mebleportal
5 5 61

Meble skandynawskie czyli przytulnie, prosto i nowocześnie.

Meble skandynawskie czyli przytulnie, prosto i nowocześnie.

Meble skandynawskie wpisują się w jeden z niesłabnących trendów wnętrzarskich. Z jednej strony są surowe i minimalistyczne, z drugiej – proste i uniwersalne, dzięki czemu jak żadne inne potrafią wykreować przestrzeń pełną dobrego smaku, wysokojakościowego wzornictwa, ale i przytulności.

Meble skandynawskie – wymyślna prostota

Meble skandynawskie charakteryzują się ciekawą formą i kształtem, dzięki czemu nawet prosty model w efekcie okazuje się wyrazistym elementem wnętrza. Niepowtarzalny design to jeden z podstawowych ich wyróżników. Przykładem tego są krzesła bądź fotele wykonywane z metalu, które urzekają konstrukcją siedzisk. Występują w szerokiej palecie kolorystycznej, w tym bieli, czerni i szarości charakterystycznych dla stylu skandynawskiego. Ciekawym aranżacyjnie pomysłem jest także ustawienie w jadalni kilku krzeseł w kontrastowych kolorach.

Meble-skandynawskie.jpg
Fot. Krzesła Mexico, Woood, www.dutchhouse.pl

Meble skandynawskie – drewno

Styl skandynawski stawia na ekologię i zgodność z naturą, dlatego meble skandynawskie najczęściej wytwarzane są z drewna. Występuje ono zazwyczaj w jak najmniej przetworzonej formie – z widocznymi słojami, w naturalnym kolorze (jeśli jest malowane to na biało). Dzięki temu meble w stylu skandynawskim wprowadzają do wnętrza dozę przytulności, ciepła i bezpretensjonalności.
Drewno nie musi być jednak zawsze proste i minimalistyczne – może też skrywać dodatkowe niespodzianki – np. w postaci pięknych zdobień na siedziskach stołków.

Meble-skandynawskie-2.jpg  Meble-skandynawskie-3.jpg
Fot. Stolik Ząbek, HK Living, www.opaandcompany.com      Fot. Stołki Carved, Nordal, www.opaandcompany.com  

Meble skandynawskie – ładne przechowywanie

Meble skandynawskie to też doskonała synteza estetyki i funkcjonalności. Przykładem tego są regały i półki, które pozwalają na przechowywanie książek i innych drobiazgów, czyniąc z nich jednocześnie element wystroju. Meble te mogą mieć modułową budowę i nowoczesne, zgeometryzowane kształty. Otwarte półki to też świetne miejsce na rośliny.  

Meble-skandynawskie-4.jpg  Meble-skandynawskie-6.jpg
Fot. Zestaw pułek modułowych, AGA MARTIN, www.agamartin.com

Meble skandynawskie – materiał i wzór

Meble w stylu skandynawskim najczęściej wykonywane są w bieli, jednak bardzo popularne są także proste desenie. Ręczne plecionki, krata czy pasy dodadzą wnętrzu wyrazistego charakteru. Świetnie sprawdzi się także klasyczne połączenie czerni i bieli. Meble skandynawskie nierozłącznie wiążą się również z delikatnością i komfortem – fotele w tym stylu zachęcają miękkimi tapicerami do siadania i wypoczywania w nich godzinami.

Meble-skandynawskie-6.jpg
Fot. Fotel z podnóżkiem, Hubschwww.opaandcompany.com  

 

1 komentarz
kami
4 stycznia 2017, 11:44
1/0

Te meble są przepiękne!!!!!!!

Dołącz do dyskusji