mebleportal
5 5 27

Meble z drewna do łazienki

Meble z drewna do łazienki

Fot. www.imm-cologne.de

Wiele osób zastanawia się czy meble wykonane z drewna w ogóle nadają się do łazienki?… Drewno kojarzymy bowiem niesłusznie, z surowcem, który łatwo absorbuje wilgoć, tymczasem w odniesieniu do łazienki takowe tezy nie mają racji bytu. Współczesne meble łazienkowe – drewniane – są nie tylko piękne, estetyczne, unikatowe i niepowtarzalne, ale również bardzo praktyczne, spełniające oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników.

                   Meble z drewna Duravit

Aby drewniane meble spełniały wyżej wymienione funkcje, muszą zostać wyprodukowane ze szczególnym poszanowaniem ściśle określonych standardów. Drewno używane do mebli typowo łazienkowych musi być koniecznie odpowiednio zaimpregnowane aby powierzchnia była odporna na panującą w łazience wilgoć. Nie każdy typ drewna nadaje się do łązienki. Gatunki powszechnie stosowane w łazience to tek i iroko, ale sprawdzą się tam także jatoba, cedr, merbau, doussie, lapacho, badi i wenge. Spośród gatunków rodzimych do łazienki można wykorzystać dąb, wiąz, jesion, jawor, orzech a także modrzew.

 

Wiele zależy od nas

Producent jednak, to zaledwie początek „drewnianej historii” w naszej łazience. Przede wszystkim my sami musimy dbać o meble z drewna. Nie oznacza to, iż taka dbałość jest szczególnie kłopotliwa, niemniej trzeba o niej po prostu pamiętać. Na co zwracać uwagę w pielęgnacji mebli z drewna do łazienki? Na środki czystości, na akcesoria, czyli podręczne szmatki, tkaniny etc. unikamy szorstkich proszków i materiałów, czyścimy meble miękkimi wilgotnymi szmatkami, ot co. Jeśli chcemy zastosować optymalny środek czystości, wybieramy delikatne emulsje i/lub specjalne preparaty do drewna, które nadadzą mu połysk i zapobiegną osadzaniu się kurzu.

                łazienka w drewnie Divameble 

Jakie meble wybrać ?

Na przykład zestaw łazienkowy Wood firmy Diva. Obła, podłużna, cudowna wanna z drewna i nawiązująca do niej kształtem umywalka przywodzą na myśl estetykę sielskiej łaźni, jednocześnie w nowoczesnej łazience oddziaływują na wyobraźnię kojąco, sprawiają, że czujemy się komfortowo i sprawdzają się również jako rozwiązanie estetyczne w popularnym dziś trendzie minimalistycznym.

                Wanna z drewna Divameble

            Divameble meble z drewna

Drewniana łazienka

Miłośnicy drewna jako surowca, materiału, nie muszą się jednakże ograniczać do samych mebli w łazience właśnie z drewna. Z powodzeniem możemy mieć w łazience drewnianą podłogę, a nawet ściany nie muszą być wcale wyłożone klasycznymi kafelkami, płytkami. Na rynku wyposażenia wnętrz dostępny jest szereg propozycji drewnianych z przeznaczeniem specjalnie do łazienek, dzięki czemu śmiało możemy dobrać wiele przedmiotów, rzeczy, drewnianych płytek z drewna do swojej łazienki, bez obawy przed wilgocią gromadzoną na takich powierzchniach. Za takimi rozwiązaniami przemawia mnóstwo atutów:

  • drewno jest lżejsze niż inne materiały
  • specjalne żywice i impregnaty gwarantują nieabsorbowanie wilgoci
  • są łatwe w utrzymaniu czystości
  • ich naturalna, piękna barwa opiewa w specyficzny połysk, niedostępny dla powierzchni wykonanych z innych materiałów…

 

Styl rustykalny

Styl rustykalny nie każdemu się podoba, ale warto zwrócić uwagę, że w odniesieniu do łazienki i mebli z drewna – styl ten nabiera niezwykłej szlachetności. W łazience styl ten to zupełnie coś innego niż np.: w kuchni, gdzie głównie wypada swojsko i prostolinijnie. W łazience natomiast daje poczucie relaksu, błogości i elegancji. Podłoga w łazience z szerokich desek, ciepła w dotyku, po której swobodnie można chadzać na bosaka; drewniane wanny i cebrzyki dające wrażenie błogości i spokoju, a do tego – mistrzowie współczesnego wzornictwa, jak np.: Starck, Urquiola czy Citterio… są naprawdę godni polecenia!

Dołącz do dyskusji